A jelek szerint a felhalmozási fázisban vagyunk, a többség az emelkedésre vár. A tőzsdék által tárolt BTC mennyisége továbbra is csökkenő trendben van, ez arra utal, hogy mind a bálnák, mind a kisbefektetők a felhalmozás útjára léptek.
A CryptoQuant számai alapján a tőzsdéken jelenleg 2,4 millió bitcoint tartanak a felhasználók, ez körülbelül 25 milliárd dollárt ér.
2019 októberében ezzel szemben 2,8 millió coint tároltak náluk, 30 milliárdnyi értékben. A piaci szereplők így egyre kisebb mértékű eladási nyomást produkálnak az árfolyamra.
A beutalások növekedése az esetek többségében áreséshez vezet, hiszen a tulajdonosok főleg akkor küldik be tőzsdére a kriptóikat, ha el akarják adni.
A beutalás lassulása ennek a fordítottját jelzi, a befektetők egyre kevésbé akarnak eladni, inkább felhalmoznak, és várnak a magasabb árra.
Egy másik mérés alapján ugyanezen időtartam alatt a beutalások mértéke csökkent. Az elmúlt két hónapban általánosságban nem volt nagy változás ebben az indikátorban, mikor azonban az ár 10300-ról 10700 fölé ugrott, a beutalások száma hirtelen lecsökkent.
10407 dollárnál pedig egy bálna-csoportosulás tűnt fel. Ez azt jelenti, hogy a nagypályás játékosok ezen a szinten elkezdik felvásárolni az újonnan kibocsátott coinokat, és azokhoz nem nyúlnak a továbbiakban.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a felhalmozás ezen a szinten folytatódik tovább.
Ha figyelembe vesszük ezt a trendet, és azt, hogy a BTC elég erősen tartja magát 10000 dollár fölött, akkor érthető, hogy a befektetők többsége pozitív, és nem akar eladni a közeljövőben.
Mivel pedig nem látszik, hogy visszatérne az eladási nyomás, az árfolyam stabilnak tűnik, a bitcoin határozottan egy erős negyedéves zárás felé tart.
Egy másik lehetséges magyarázat a tőzsdei tárcák karcsúsodására az ez utóbbiakat érő kibertámadások. Pont a napokban lovasítottak meg 150 milliót az egyik kriptotőzsdéről, miután a tárcáik kulcsai kompromittálódtak.
Erős negyedév
A Skew adatai alapján a bitcoin mostani negyedéves zárása a második legjobb lehet az eddigi története során. 9140-en zárta a második negyedévet, most pedig 10600 fölött kell maradnia, hogy megszerezze a képzeletbeli dobogó második helyét.
Több oka is lehet, hogy miért teljesített ilyen jól a BTC, ezek közül az egyik leginkább emlegetett az a korreláció a bitcoin és az arany, meg az USA tőzsde között, miután az Egyesült Államok elfogadta a pénzügyi stimulus kibocsátását.
Az alapkamatok alacsonyak, a stimulus pénzt hozott a gazdaságba, ezek kombinációja kedvező hatással járt a bitcoinra.
„Már csak egy nap, és még mindig úgy néz ki, hogy az eddigi második legjobb zárást fogja produkálni a bitcoin.”
Az év végéig még három komoly faktor is hathat az árfolyamra, ezek a gyengülő dollár, egy újabb stimulus-csomag, és a várva-várt koronavírus-vakcina.
A FED megduplázta az inflációs várakozását, ahogy a dollár tovább gyengül a többi főbb valutával szemben.
Ez az előrevetített gyengélkedés nehéz helyzetet teremthet a részvénypiac számára, viszont a bitcoin és az arany közvetlenül részesülhetnek az előnyeiből, hiszen azok ára pont a dollárral szemben van megállapítva.
Olvastad már? A részvételi problémák ellenére 90%-ig készen áll az Ethereum 2.0 indulásának próbája
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.