Egy „DDoS bitcoinért” csapat támadta meg a PayPalt és a MoneyGramet

Az elmúlt hetek során kiberbűnözők egy csoportja több DDoS-támadást (szolgáltatásmegtagadással járó támadás) indított pénzügyi szolgáltatók ellen, és bitcoint követeltek a támadások leállításáért.
A ZDNet szerint az ilyen jellegű támadások „DDoS bitcoinért” néven futnak, és először 2016 nyarán jelentek meg, de a jelenleg is aktív csoport „az átlagnál jobb DDoS-képességekkel rendelkezik.”

A DDoS támadások során olyan szinten eltelítik egy bizonyos rendszer sávszélességét, hogy az használhatatlanná válik.
Egy DDoS elhárításban jártas forrás szerint a támadók olyan pénzügyi szolgáltatókat céloznak, mint a MoneyGram, a YesBank India, a WorldPay, PayPal, Braintree és a Venmo, végül pedig a New Zealand Stock Exchange (NZX).
A legtöbb DDoS bitcoinért csoport csupán üres fenyegetésekkel támad, de ez a csoport 200 GB/s sebességgel képes támadni. Továbbá, a publikus weboldalak helyett a háttérben lévő infrastruktúrát, DNS-szervereket, és API-végpontokat támadják.
Az NZX támadása során a csoport a Spark szolgáltatót támadta, így a cég több ügyfelénél is kieséseket okoztak. Az NZX-nek három napig le is kellett állnia. Az NZX egyik szóvivője a Bloombergnek elmondta:

Továbbra is figyeljük az ügyet és együttműködünk kiberbiztonsági szakértőkkel. Mindent megteszünk azért, hogy holnaptól folytatódhasson a kereskedés.

A csoport olyan neveken fut, mint Armada Collective és Fancy Bear, melyeket már más népszerű hackercsoportok is használtak. Elsőként emailben követelnek bitcoint és DDoS-támadással fenyegetnek, ha nem fizetik ki a váltságdíjat.
 
A támadók emellett azzal is szakértőknek tűnnek, hogy gyakran megváltoztatják, milyen protokollt támadnak, így az áldozatok nem tudják milyen védelmet kell alkalmazniuk. Azt nem tudni, hogy volt-e olyan cég, amely fizetett volna a támadások megállításért.
Ahogy arról korábban a Kriptoworld is beszámolt, a darknet legnagyobb piaca, az Empire Market meglépett a felhasználók pénzével, miután több DDoS-támadás indult ellene.
Egy ott dolgozó anonim forrás szerint a piactér leállása előtt az üzemeltetők hetente 10.000 – 15.000 dollárt fizettek a támadások megfékezéséért.

Olvastad már? A FED megmozdulása után a kereskedők több bikás jelet is látnak a bitcoinon

Forrás: cryptoglobe.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Trump kölcsönös vámintézkedései félelmet keltenek – újra nyomás alatt a Bitcoin

A Bitcoin ismét bizonytalan időszak elé néz, miután az Egyesült Államok új kereskedelmi vámokat vezetett be, amelyek tovább fokozzák az amúgy is ingatag piaci helyzetet....

A Binance tényleg a kriptokereskedelem megállíthatatlan óriása?

Igen, a Binance továbbra is uralja a kriptokereskedelmet. Nemcsak egyszerűen a vezető szerepről van szó, hanem egy masszív fölényről is, amelyet a 2025-ös év 1,9...

A GameStop 1,5 milliárd dolláros Bitcoin-üzletet jelentett be

A GameStop hatalmas lépést tett a kriptopiac felé. 1,5 milliárd dolláros átváltható kötvénykibocsátást hajtott végre, és a befolyt összeg egy részét Bitcoin vásárlására fordítja. A népszerű...

Az elemző megosztotta, hol érdemes elkezdeni a profitkivételt, ha az XRP eléri a 44 dollárt

Ahogy az XRP továbbra is kritikus ellenállási szintek közelében mozog, az elemzők figyelme egy jelentős potenciális áttörésre összpontosít EGRAG Crypto, egy ismert elemző, 44 dolláros célárat...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.