2020. június 11-én az Egyesült Államok Pénzügyi Szolgáltatások Bizottságának ülésén részt vett néhány ismert hivatalnok és képviselő.
A megbeszélésen szó volt a digitális dollár létrehozásáról. Az új projektbe később magánvállalatok is bekapcsolódnának, akik például a védelmet és a digitalizációt biztosítanák.
Rendszerbeli változások és online fizetés
A COVID-19 szinte az egész világon nagy pánikot keltett. Néhány bank végül a nyereségek megtartása ellenére is nagy problémákba keveredett. Éppen ez a nehéz helyzet kényszerítette rá a nagy vállalatokat és cégeket, hogy változtatásokat foganatosítsanak.
Április óta gyakran esik szó egy valószínűleg új valutarendszer létrehozásáról, amely csak tisztán digitális formában létezne. A vázlattal először a kisebb cégek álltak elő, akik a válság idején különféle okokból örülnének a digitális dollár létrejöttének.
Olyan forradalmi fizetési rendszerről lenne szó, amely teljesen felváltaná a bankjegyeket.
Az embereknek így egy esetleges vírusos pandémia során nem feltétlenül kellene megérinteniük a fertőzés egyik lehetséges terjesztőjét, vagyis magát a készpénzt.
Természetesen egy digitális dollárra épülő új pénzügyi rendszer sokkal több mindenre adhatna választ.
Elsősorban jelentősen megkönnyítené a boltokban való fizetést, végül pedig szépen felgyorsítaná a nemzetközi tranzakciókat.
A digitális dollár így gyorsabb és olcsóbb pénzutalási mód lesz, mint maga a BTC. Amennyiben egy ilyet elindítanának, az közvetlenül is konkurenciája lehetne a bitcoinnak.
Mit hoz még a digitális dollár?
A digitális dollár kétségtelenül számos előnnyel jár, azonban hátrányairól sem szabad megfeledkeznünk. Ha minden digitális formában zajlana, a bankok teljes hatalmat kapnának minden pénz felett.
A múltból ismerünk néhány olyan esetet, amelyben a bank egyszerűen lefagyasztott ügyfelei számláját, akinek így minden megtakarítása semmivé vált.
Amennyiben az ilyen esetek gyakrabban előfordulnak majd, úgy a bankok egyre inkább elveszíthetik ügyfeleik bizalmát.
A bitcoin és a többi kriptopénz azonban továbbra is gyakorlatilag teljes decentralizáltságot kínálnak, a nagy intézmények felügyelete nélkül.
Kriptovaluta birtoklása esetén nincs szükség bankszámlát nyitni. Elég mindössze egy számítógép és valamilyen platform, ahol bitcoint vásárolhatunk.
Mikor lesz elérhető?
A digitális dollár teljes verziója a 2021-es év során válhat elérhetővé. A tervek szerint szintén ebben az időszakban indítanák el az első tesztváltozatot, később pedig a bankjegyektől teljesen eltávolodva a digitális forma felé tolódnának.
A végső cél a fizikai készpénz teljes felszámolása lehet. A dollár egykor talán csak tisztán digitális formában fog létezni.
Olvastad már? Zsarolás állhat az 5 millió dolláros Ethereum-tranzakciós díj mögött
Forrás: kryptomagazin.sk
Kiemelt kép: Images Money
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép estétek! 🙂