A Cyble kutatócsoportja masszív hitelkártyaadat-kiszivárgásra lett figyelmes a dark weben.
A Cyble kiberbiztonsági cég új kutatása szerint több mint 80.000 hitelkártya adata került fel az internet sötét oldalára május 29-én. Az ügy több ország kártyahasználóit is érinti.
A bejelentés szerint az Egyesült Államok (33 ezer), Franciaország (14 ezer), Ausztrália (5 ezer), az Egyesült Királyság (5 ezer), Kanada (2 ezer), Szingapúr (1,2 ezer) és India (1,3 ezer) hitelkártya-tulajdonosai foghatják a fejüket.
A Cyble információi szerint a Visa és a Mastercard egyaránt érintett.
Az adatok között a tulajdonos neve, a CVC-kód és a lejárati idő szerepel, áruk pedig egyenként 5 dollár kriptopénzben fizetve.
A számlázási címek is kiszivárogtak
A kutatás szerint az országok szerinti osztályozást a kiszivárgott számlázási információk tették lehetővé.
A kártyatulajdonos lakcíme szintén tárgya a kiszivárgásnak, a kiberbiztonsági cégnek így jóval egyszerűbb dolga volt az országok meghatározásánál.
Nem egészen világos, hogy a hackerek honan lopták el az adatokat, a Cyble szerint azonban adathalászat vagy egy online bolt feltörése révén sikerült megszerezni azokat.
A Cyble ezen felül létrehozott egy keresőmotort, amelyben az emberek ellenőrizhetik, vajon személyes információik kiszivárogtak-e a dark webre. Adatbázisuk összesen 40 milliárd rekordot tartalmaz.
Egyre több a lopott adat
A tanulmány azután érkezik, hogy a kiberbiztonsági cég egy másik masszív adatfeltörést azonosított és jelentett, amely több mint 4,75 millió Indaina Truecallertől ellopott adatot árul a dark weben mindössze 1000 dollárért.
A Cointelegraph május 15-én számolt be arról, hogy anonim hekkeresek több mint 129 millió orosz autótulajdonos adatait szerezték meg és kínáltak eladásra szintén a darkneten, valamilyen kriptopénzért cserébe.
Egy csoport támadó nemrég szintén bejutott az Ethereum.org fórumára, és a jelentések szerint a három legnépszerűbb hidegtárca-gyártó felhasználóinak adatait tette közzé.
Olvastad már? Talán ez az utolsó lehetőség olcsón bitcoinhoz jutni?
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép estétek! 🙂