Egy népszerű Youtuber lerántotta a leplet Satoshi Nakamotóról. Bár a cím elég hatásvadásznak tűnik – főleg, miután már több tucat ilyennel találhattad magad szembe az elmúlt 10 év során –, a Barely Sociable vlogger által feltöltött videó talán az eddigi legjobban összerakott, legjobban alátámasztott elméletrendszer Satoshi Nakamoto valódi nevét illetően.
Ez a bejegyzés hatrészes cikksorozatunk első része, amelyben a legesélyesebb Satoshi Nakamoto nevét még nem áruljuk el. Szépen lassan építjük fel a történetet, ezért érdemes minden nap követned minket. A befejező részben minden kiderül….
A teljes videót ide kattintva nézhetitek meg, viszont amennyiben nem tudtok angolul / nincs rá 40 percetek, összefoglaltuk nektek, miről is van szó.
A legfontosabb kérdés először is: miért akarja bárki, hogy egy remekül működő technológia alapítójaként ne tudja meg a világ a valódi nevét?
Többféle magyarázat létezik minderre. Elképzelhető, hogy félti a magánéletét – hisz nem mindenki vágyik a fene nagy hírnévre.
Elképzelhető, hogy félti az életét – aki ilyen nagy hatással volt a pénzügyi technológia világára, az kockázatos embernek bizonyul, akiért a különféle joghatóságok nincsenek oda.
A legfontosabb ok talán mégis a Bitcoin decentralizáltságában rejlik. Ha az alapító kiléte ismert lenne, akkor kijelentéseivel akár befolyásolni is tudná a hálózat alakulását (lásd: Ethereum, Litecoin stb.), amellyel a kriptopénz az egyik legjelentősebb előnyétől esne el.
Az elmélet mélyebb felállítása előtt a vlogger néhány alapfelvetéssel indít. Ezek között szerepel, hogy Satoshi Nakamoto egyetlen személy, nem pedig egy csoport.
Szintén leszögezi, hogy bár számtalan bizonyítékot és már-már tagadhatatlanul gyanús történést hoz fel az ügyet illetően, Satoshinak továbbra is megvan a lehetősége arra, hogy elutasítsa a videó nagyjából közepén kijelentett tényt.
Hogy a teljes rejtélyt gyökerestül tárjuk fel, vissza kell repülnünk 2008-ba.
Hogy mi volt és mi a Bitcoin legnagyobb problémája jelenleg is, arra tökéletesen rávilágított egy bizonyos James A. Donald, aki a Bitcoin fehér könyvére válaszul ezt írta:
„Nagyon nagy szükségünk lenne egy ilyen rendszerre, de ha jól értelmezem a javaslatodat, akkor nem lesz képes a megfelelő méretű skálázhatóságra.”
Azóta eltelt 12 év, ez a probléma azonban továbbra is fennáll. Ha valaha is próbáltál már pénzt küldeni a bitcoin segítségével, akkor bizonyára tudod, hogy ez a folyamat egyáltalán nem egyik pillanatról a másikra valósul meg.
A második rész hamarosan következik… részt ide kattintva olvashatod el.
Olvastad már? Fordulópontnál a bitcoin: 3 ok amiért kitartanak a bikák
Kiemelt kép: Credit: BeatingBetting.co.u
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.