Ahogy az ár még mindig 7000 körül mozog, a bitcoin a jelek szerint még mindig a céges világ pereméig jutott csak.
Ahogy az egyik legismertebb, a tradícionális pénzvilágból érkező támogatója fogalmaz, „a bitcoin nem biztos, hogy beváltja az elképzeléseket” így, hogy az árak stagnálnak.
Válts stabilcoinokat a CoinCashnél! Kattints a részletekért!
Peter Brandt egy twitter-beszélgetés során osztotta meg a nézeteit, amelyek szerint az alacsony céges érdeklődés azt jelzi, a technológiának egyelőre nincs meg a forradalmi hatása, amelyet sokan várnak tőle.
Brandt: a bitcoin értéktároló
A guru elfogadja a bitcoin, mint értéktároló szerepét, és egy kiutat a fiat pénzek hegemóniájából, de ezzel együtt jelenleg még nem tört ki a keretei közül.
„A világkereskedelem hány százaléka bonyolódik kriptón keresztül? Hány multicég használja a mindennapi pénzügyeiben?”
Mikor Brandt ezeket a sorokat írta, az USA olajpiaca is éppen történelmi zakót élt át, az árak negatív tartományba zuhanásával.
Az, hogy most a bitcoin kevésbé reagál az olaj helyzetére, akár komolyabb veszteséghez is vezethet később. Ezzel szembe viszont a legtöbb támogató úgy véli, a közelgő felezés mindenképpen emelkedő pályára állítja az árfolyamot.
Ahogy már nem először kapják fel a gondolatot a sajtóban, a Bitcoin Standard szerzője, Saifedean Ammous nemrégiben ismét elmondta, ha az új kibocsátás felére csökken, az ár csak akkor marad ugyanennyi, ha az igény is azonnal a felére csökken.
„Ettől még nem utálom”
Brandt számára, bár a bányászati oldalról jövő érvek is megállják a helyüket, az okoz aggodalmat, hogy egyelőre hiányzik a való világbeli felhasználás.
„Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy a bitcoin mikor fogja beváltani a hozzá fűzött nagy reményeket? És attól, hogy felteszem ezt a kérdést, még nem utálom a BTC-t.”
Egy további kommentben kifejezetten erősnek nevezi a bitcoin technológiáját. Viszont egy elmélet szerint a nagy cégek, különösen a pénzügyi területen működők, saját magukat lőnék lábon, ha áttérnének a bitcoin használatára.
Max Keiser, a Keiser Report házigazdája szerint is ez a helyzet, a mostani problémák rávilágítanak arra, hogy a bankok, és a szélesebb pénzszektor tagjai a legnagyobb nyertesei a kormányok pénzpolitikájának.
Ráadásul az utóbbi évtizedekben azok meghatározóivá is előléptek.
Minél nagyobb egy cég, és minél több felső kapcsolattal rendelkezik, annál valószínűbb, hogy mentőcsomagot kap a kormánytól, ha szükséges.
Ehhez frissen nyomtatott dollárt használnak. Ezzel egy időben pedig a kisebb cégek elbuknak, a vagyonuk pedig átkerül a bankokhoz.
Olvastad már? Kereskedés Konyhanyelven 6. rész – az Order Book
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: u.today
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂