A bányászati iparban egyre nagyobb a verseny. Annak idején egy hagyományos PC-vel is lehetett nyereséget elérni, mostanra viszont drága célhardverekre van szükség, hogy egyáltalán legyen esélye az embernek.
Melyik kriptopénztől várható a legnagyobb nyereség idén?
Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!
Ha milliókat tudsz bányászatba fektetni, a bitcoint válaszd
A bányászat nyeresége kifejezetten érzékeny dolog, és sok faktor befolyásolja. Függ attól, hogy milyen hardverrel dolgozol, mennyibe kerül az áram, és attól is, hogy melyik kriptót akarod bányászni.
Jelenleg a BTC kecsegtet a legnagyobb profittal, persze csak akkor, ha nem egyénileg próbálkozol.
A szektorban nagy a verseny, ha eredményeket szeretnél elérni, akkor ASIC bányagépekre van szükséged, és kifejezetten olcsó elektromos áramra.
A bitcoin jelenleg a legnagyobb cégek által van bányászva, amelyek sokezer ASIC gépet állítottak csatasorba, milliós befektetéssel.
Ehhez hozzájön a hűtőrendszer kiépítésének a költsége, és sokszor az is, hogy el kell költözni olcsó áramot biztosító országba.
A jelenlegi blokkjutalom, a mostani árfolyamon számolva, naponta 14,13 millió USD bevételt jelent a bányász-közösségnek.
Eltekintve a bitcointól, melyik kriptó adja most a legjobb megtérülést?
Ethereum. A második legnagyobb kriptopénz, és egyben a legnyereségesebb a kisebb bányászok számára. Amellett, hogy az Ethereum rendszerén is működnek kifejezetten erre a célra fejlesztett ASIC gépek, az ether még mindig bányászható GPU-val, még ha kisebb profittal is.
A ProgPoW algoritmus ráadásul arra lett kitalálva, hogy a bányászatot megnehezítsék az ASIC-ok számára.
Amennyiben pedig a hálózat teljesen átáll a PoS konszenzusra, léteznek más ETHASH coinok, amelyeket bányászni lehet a felszabaduló gépparkkal.
Ethereum Classic. Szintén nyereségesen bányászható az otthoni, GPU rigekkel dolgozó bányászok által is.
A várakozások szerint a hashráta pedig megnő, amint a ETH áttér a 2.0 rendszerre, és már nem lesz bányászható a hagyományos módon.
Grin. A Grin algoritmusa is lehetővé teszi az otthoni bányászatot. A rendszere ASIC-ellenállónak lett tervezve, hogy minél több kis szereplő szállhasson be a bányászatba.
Ennek segítségével növelhető a decentralizáltság.
Haven Protocol. Ugyanazt az algoritmust használja, mint például a Monero is. GPU-val is bányászható, de jelenleg az NVidia gyártásúak jobban teljesítenek az AMD kártyáinál.
BitTube. A BitTube egy decentralizált Youtube alternatíva, amely blokklánc-alapon, decentralizáltan működik.
A videófeltöltőik a TUBE tokennel jutalmazhatók, de emellett szintén a Monero algoritmusát használja, és bár kis kapitalizációjú coin, a GPU bányászat számára is nyereséges.
Emellett természetesen van sok alacsony piaci részesedéssel bíró projekt, amely most is profittal bányászható, de fontos, hogy mindenki elvégezze a házi feladatát.
Minél kisebb egy projekt, annál nagyobb a valószínűsége a csalásnak, hekkelésnek, vagy egyszerűen csak a fejlesztők lelépésének.
Így bár a számok alapján profitos, mégis, sokkal nagyobb kockázattal jár ezek bányászata. Az eszközöket meg kell vásárolni, és a bányászok szeretnék, ha pénzt tudnának vele keresni.
Ez viszont egy ilyen iparág. El kell fogadni a kockázatokat, ha az ember belevág valamibe.
Olvastad már? A piacok összeomlásának 3 pozitív fejleménye
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép estétek! 🙂