A Cipehertrace és az Intsights beleásta magát a latin-amerikai kiberbűnözésbe és kriptovilágba. A cikk számos érdekes betekintést nyújt ebbe a veszélyes világba és a latin-amerikai nemzetek bűnöldözésének kihívásaiba.
A kripto meghatározó szerepet játszik a latin amerikai kiberbűnözésben
A szervezett bűnözés, a kartellek és a kifinomult kiberbűnözőknek hála Latin-Amerika a pénzmosás és a terrorizmusfinanszírozás egyik melegágya.
Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!
A Ciphertrace és az Intsights nemrég kiadott egy cikket, melyben alaposan megvizsgálták a latin-amerikai kriptobűnözést.
Latin-Amerika eltér az olyan fejlett országoktól, mint az USA vagy az EU, ugyanis nincsenek államilag támogatott hackercsoportjai. A kiberbűnök legjavát hagyományos hackerek végzik.
A kiberbűnök széles körben elterjedtek Latin-Amerikában, ugyanis a népesség 69%-a van jelen az interneten, a legtöbb Brazíliából és Kolumbiából. A régióban található gyors digitalizáció, gazdasági és politikai instabilitásnak hála mindennapossá váltak a hackertámadások, csalások, a pénzmosás, a zsarolóprogramok és egyéb bűnök.
A kiberbűnök nagy része a pénzmosáshoz köthető peer-to-peer (P2P) vagy szabályozás nélküli tőzsdéken, esetleg kriptomixer szolgáltatásokon keresztül működik. Emellett a zsarolóprogramok és a darkwebes illegális eladások is népszerűek.
A pénzügyek egyre nagyobb veszélyben vannak a régióban, ugyanis a szervezett bűnbandák egyre jobban a kriptopénzek felé tekintenek, hogy nagy összegű pénzmosást végezzenek, valamint hackereket béreljenek fel a dark weben. A bűnözők kihasználják, hogy a szabályozás nélküli tőzsdéken nem kell semmilyen adatot megadni.
Ezek az illegális tőzsdék vonzók lehetnek azon bűnözők számára, akik lenyomozhatatlan módon szeretnének pénzeket mozgatni.
Hasonló módszerrel működnek, mint a mixerek. Bitcoint utalnak a tőzsdére, melyet különböző altkoinokra váltanak. Minden egyes cserével egyre távolabb kerülnek az eredeti fizetéstől, és így az eredeti felhasználótól.
A legtöbb latin-amerikai gazdaság készpénzalapon működik, és szinte nem, vagy alig léteznek pénzmosás ellenes, vagy ügyfél-azonosítási törvények. A hitelkártyacsalások is népszerűek, a kartellek gyakorta fognak össze hackerekkel.
A korrupció tovább nehezíti a dolgokat
A drogcsempész kartellek és a kiberbűnözőkből álló csoportok egyre inkább a kriptopénzek felé fordulnak, hogy nagy összegeket mossanak tisztára. A pénzmosás nagy része az olyan P2P-tőzsdéken zajlik, mint a Localbitcoins.
A szabályozott tőzsdék, és az olyan pénzügyintézmények mint a bankok erős ügyfél-azonosítási és pénzmosás ellenes szabályozásokat követnek, a széles körben elterjedt korrupció miatt és azért, hogy elkerüljék a bűnözői csoportok megvesztegetéseit.
A bűnözők a darkwebes oldalakat és piacokat használják, de emellett olyan oldalakat is, mint a Facebook, a WhatsApp, a Telegram és egyéb közösségi oldalak.
Ezekkel a platformokkal kapcsolatban maradhatnak, adatokat oszthatnak meg egymással, zsarolásokat hajthatnak végre és illegális javakat és szolgáltatásokat árulhatnak.
A latin-amerikai országok vezető szerepet töltenek be a pénzmosási listákon, annak ellenére, hogy egyes országokban már törvénykezés is van a pénzek illegális mozgása ellen, de a kriptopénzek nagyban megkönnyítik ezt a bűnbandák számára.
Olvastad már? 2020 fontos év lehet a kriptotőzsdék szabályozásának szempontjából
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok!