A bitcoin lehet a tőzsdefarkasok mentsvára?

A részvénypiac tegnapi fejesugrása a történelem eddigi egyik legnagyobb vesztesége volt, amelynek eredményeképp a világ milliárdosainak szerencséje megfordult egy kissé.
A bitcoin lehet a válasz erre az elképesztő vagyonbéli szakadékra?

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!

A globális részvénypiacok hétfőn kaptak hatalmas pofont, 4 százalékos esést produkálva egyetlen nap alatt. Bár a kriptopiacokkal összehasonlítva viszonylag kis százalékról beszélünk, részvények esetében nagy dologról van szó.
A Dow 1000 pontot zuhant tegnapelőtt, ezzel a 3. legnagyobb napi esést hajtotta végre a Dow Jones Iprai Átlag 124 éves történelme alatt.
A befektetők egyre több csapdába kerülnek, amint a Kínából indult koronavírus-járvány egyre több országban, többek között Olaszországban és Iránban is felütötte a fejét.

A milliárdosok milliárdokat veszítenek

A jelentések szerint a világ 10 leggazdagabb embere összesen 30 milliárd dollárt birtokol. A világ leggazdagabb embere, az Amazon Jeff Bezosának vagyona például nemrég 4,8 milliárd dollárral 123 milliárd alá csökkent, amint az Amazon e-kereskedelmi óriás monopóliuma 4%-ot esett.
Bernard Arnault, a francia LVMH luxuskonglomerátum vezérigazgatója hasonló mértékben veszített vagyonából, amely így most 100 milliárd dollár körül mozog.
Mark Zuckerberg, a Facebook milliárdos vezetője szintén nem könyvelhet el bevételeket, miután a cég 4,5 százalékos esése 3,4 milliárd dollárjába került.
Elon Musknak ennél is nagyobb a fájdalma, a Tesla részvényei ugyanis 7,5 százalékos csökkentek, amellyel a techmágnás 2,4 milliárd dollárjától szabadult meg. A vállalat a többinél is jobban megsínylette az eseményeket, ugyanis nemrég nyitottak meg egy gyárat Kínában – tette hozzá a jelentés.
A Microsoft Bill Gates-ének, aki korábban a világ leggazdagabb embere volt, 1,5 milliárd dollárral csökkent tőkéje, amellyel most 111 milliárd dollárt tudhat magáénak.
A Forbes a „real time billionaires” című oldalán reflektált a vagyonbéli változásokra.
Az amerikai elnök az egész ügy felett csak vállat vonogat, és azt állítja, hogy kezelik a vírus kitörése miatt kialakult helyzetet.

A bitcoin és a hatalmas vagyoni különbségek

A jelentés kiemeli, hogy a vagyonbéli különbségek növekednek, mivel a felső pozíciókban lévők egyre gazdagabbak lesznek, még akkor is, ha veszteséget könyvelnek el.
A Twitter kriptooldalát tegnap valósággal elárasztották azok a kommentelők, akik Warren Buffett legutóbbi megjegyzéseire reagáltak, és amelyben azt állítja, hogy soha nem fog belőle birtokolni.
Kijelentette:

„Miért kérdezik folyton az emberek a 89 éves, régi vágású, 100 milliárd dollár vagyonnal rendelkező befektetőt azon forradalmi, új pénzügyi rendszerről kapcsolatos véleményéről, amely egy évtizedekig tartó játék lesz.”

Miközben sok reakció érkezett erre az igencsak jelentéktelen interjúra, a valódi probléma az, hogy nagyon kevés ember uralja a vagyon nagyon nagy százalékát.
Mivel a bitcoin osztható és határtalan, kínálhat némi megoldást ezekre a problémákra, de hogy pontosan hogyan is fogja mindezt megtenni, az már a jövő zenéje.

Olvastad már? A bitcoin árfolyama nem fog azonnal megugrani a feleződés után

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A GameStop 1,5 milliárd dolláros Bitcoin-üzletet jelentett be

A GameStop hatalmas lépést tett a kriptopiac felé. 1,5 milliárd dolláros átváltható kötvénykibocsátást hajtott végre, és a befolyt összeg egy részét Bitcoin vásárlására fordítja. A népszerű...

Az elemző megosztotta, hol érdemes elkezdeni a profitkivételt, ha az XRP eléri a 44 dollárt

Ahogy az XRP továbbra is kritikus ellenállási szintek közelében mozog, az elemzők figyelme egy jelentős potenciális áttörésre összpontosít EGRAG Crypto, egy ismert elemző, 44 dolláros célárat...

Mi az a staking? Így működik a kriptopénzekkel történő passzív jövedelemszerzés

A kriptovaluták világában egyre többen keresnek olyan lehetőségeket, amelyekkel nemcsak kereskedéssel, hanem passzív módon is pénzt kereshetnek. Az egyik legnépszerűbb megoldás erre a staking, amely...

Vámháború és infláció: A Bitcoin újra menekülőeszköz lehet

Donald Trump szigorú vámpolitikája – amely 10–49%-os importvámokat tartalmaz – pánikszerű eladási hullámot indíthatott el a piacokon. Az Ethereum (ETH) és a Solana (SOL) árfolyama nagyjából...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.