A népszerű egyesült királyságbeli TradeSatoshi kriptotőzsde 2015-ben nyílt meg, a héten azonban bejelentették, hogy bezárják az oldalt.
Az oldal felhasználói szerint nem tudják kiutalni saját vagyonukat.
Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!
Fogd a pénz és fuss
A TradeSatoshi tőzsde a Twitteren írta meg, hogy tegnap 10:07-kor leáll az oldal. Az platform népszerűségét annak köszönhette, hogy nagyon változatos altkoin-kínálattal bírt.
Tradesatoshi is closing down.
Read the announcement for details.https://t.co/GjSwwllxhT
Please make sure all withdrawals are completed before March 1 2020 00:00 UTC.
Please do not deposit! Deposits will no longer be processed. pic.twitter.com/4xxt2ZOa9P— Trade Satoshi (@TradeSatoshi) February 20, 2020
A bejelentés azonban több furcsasággal is járt. Szerepelt benne ugyanis egy link a TradeSatoshi oldalához, melyben többször is elmondják, hogy nem fogadnak több utalást és a felhasználóknak március elsejéig ki kell utalniuk a megmaradt pénzeiket.
Ez a határidő rendkívül gyanús, ugyanis kevesebb mint 10 nap van hátra. Mindemellett egyes felhasználók szerint az oldal fokozott ügyfél-azonosítást kér egyes felhasználok számára, akik korábban már hitelesítették magukat az oldalon.
I have account whose withdrawal options are not highlighted. Your support said that I need to update kyc but I had already completed my kyc and it has been approved by your side too. Kindly let me withdraw my coins. Please provide solutions.
— Balwinder Singh (@BalwinderBebaak) February 20, 2020
Egyes felhasználók szerint ez az ügyfél-azonosítás korábban akár két hónapot is igénybe vett, így szinte lehetetlen teljesíteni a határidőig. Mások arról is írtak, hogy még az ügyfél-azonosítás után sem tudtak kiutalni az oldalról.
A váratlan ügyfél-azonosítási elvárások egyre népszerűbbek a pénzügyi problémákkal küszködő tőzsdék esetében.
A jelenlegi KYC-törvények alapján egyszerűen kitalálhatják, hogy gyanúsak a tranzakcióid, így a szabályozásoknak való megfelelés ürügyével zárolhatják vagyonodat.
A csaló tőzsdék ezekkel az eszközökkel próbálják megszerezni az ügyfelek vagyonát, ha egyszer elfogy a pénzük vagy valamilyen támadás éri őket.
A TradeSatoshi hallgat
A TradeSatoshi egyelőre nem válaszolt az ügyfelek aggodalmaira. Mindemellett az oldal szerkeszteni kezdte, hogy ki láthatja a Twitter-üzeneteiket.
Ugyan az ügyhöz közvetlenül nem kapcsolódik, de hasonló eseményeken estek át kínai kereskedők, akik problémákba ütköztek a dél-koreai Upbit tőzsdével.
Számos kriptofelhasználó kezdi követelni a tőzsdéktől, hogy legyen valamilyen kriptográfiai bizonyítékuk a tárolt vagyonokról, hogy valóban léteznek-e és biztonságosan tárolják-e őket.
3/3 Proof of reserves should become the standard for custodial Bitcoin institutions, bringing strong assurances of solvency to their clients.
Ideally, building on @CaitlinLong_’s work, custodial providers ought to offer legal bailment instead to mitigate counterparty risk.
— Thibaud ⚡ bitcoin fundamentalist (@thibm_) February 11, 2020
A különböző támadásokkal, hűtlen kezelésekkel és csalásokkal egyre nagyobb az igény az átlátható vagyonkezelési szolgáltatások iránt. A ne bízz senkiben, saját magad győződj meg hasznos tanács lehet, ha a pénzedről van szó.
Egy másik jelenség a decentralizált, vagyis vagyonkezelés-mentes tőzsdék elterjedése, ahol a felhasználók saját vagyonukért felelnek, egy centralizált tőzsde helyett.
Olvastad már? Mi okozta a bitcoin idei legnagyobb esését?
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂