Ahogyan a kriptopiac hangulata változik, és a kereskedők egyre közelebbinek gondolják a bikák megérkezését, ismét előkerül a jól ismert kérdés: BTC vagy altok?
Nézzük meg, melyik befektetési stratégia kecsegtet nagyobb nyereséggel!
Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!
Vegyünk bitcoint, vagy inkább az altok kerüljenek terítékre?
A bikás hangulat visszatért, és a kriptopiac kereskedői ilyenkor teszik meg a tétjeiket a kedvenc blokkláncos projektjeikre.
A kérdés az, hogy melyik coin produkálja majd a legnagyobb emelkedést? A bitcoin, a vezető kriptó? Vagy valamelyik alacsonyabb kapitalizációval rendelkező alt?
A Bitcoin a legdecentralizáltabb hálózat, a legtöbb felhasználóval, és a számítógépes tudományok legjobb koponyái dolgoznak most is azon, hogy még fejlettebb legyen a rendszer.
Nála van a legnagyobb hálózat, a legkiépítettebb támogatói infrastruktúra, és a leginkább önálló, független működés.
Ami pedig a legfontosabb a kereskedőknek, a bitcoinnak van a legnagyobb likviditása, és a rekordmagas PoW-hashráta birtokában egyben ez a legbiztonságosabb is.
Az altok ezzel szemben sokkal volatilisebbek és kockázatosabbak. Nem annyira biztonságosak, kisebb a likviditásuk, és többször támadják meg őket, mert vagy a hashrátájuk alacsonyabb, vagy mint ahogyan néhány PoS-coin esetében láthatjuk, nem a legbiztonságosabb a konszenzus mechanizmusuk.
Néhány altcoin hozzáértő fejlesztőkkel rendelkezik, viszonyt van olyan is, amelyik nem. A kereskedőknek, befektetőknek minden altot alaposan, közelről meg kellene vizsgálnia, mielőtt vásárolna belőle.
A nagy kapitalizációval rendelkező altcoinok, mint például az Ethereum vagy a Bitcoin Cash megfelelő méretű hálózati infrastruktúrával rendelkeznek. Az ETH esetében a DeFi-befektetések már majdnem az egymilliárd dollárt is meghaladták.
Viszont ezeket, a külső platformra épülő más projekteket is önmagukban kell megvizsgálni és értékelni, és nem szabad összemosni magával a platformmal.
Az altok nagyobb volatilitást ígérnek
Sok kereskedő szereti azt a volatilitást, amelyet az altok nyújtanak. Hiszen ha megindul a rakéta felfelé, sokkal, sokkal nagyobb profittal kecsegtetnek. A legtöbb alt akkor emelkedik, amikor a bitcoin is – néha sokkal jobban, mint a nagy testvér. Ez viszont esés esetén is igaz.
A kriptopiac 2017-es bikafutama alatt sok olyan kereskedő gazdagodott meg, aki jó altba vásárolta be magát. Sokszor egy új fejlesztés vagy egy partnerkapcsolat is meredek emelkedést produkált.
Mindenesetre az utána következő medve piacon az altok nagyja az értékének akár a 90%-át is elvesztette. Néhány projekt pedig teljesen földbe állt, ott hagyva a befektetőket egy zsáknyi értéktelen tokennel.
A bitocoin is sokszor esett nagyot, elvesztve akár az értékének a 80%-át, de az első ismert ára 6 cent volt, az eddigi rekord pedig 19 891 dollár. Ez egészen pontosan 33 151 566%-os emelkedés.
Volatilis, de a limitált készlet és a PoW-konszenzus miatt biztos befektetésnek tekinthető, majdnem végtelen emelkedési potenciállal.
Az altokat viszont inkább centes részvényeknek kell tekintenünk. Természetesen beválaszthatod a következő Google-, Amazon-, vagy Tesla-részvényt, csak éppen nem túl valószínű.
Ez a szerencsén múlik. Az altok nem csak a bitcointól különböznek, hanem egymástól is.
Ha altokba akarod fektetni a pénzed, legyél körültekintő, és végezd el a házi feladatod. Vedd figyelembe, hogy a marketinganyagokban minden alt világmegváltóvá válik. Ráadásul az altok, főként pedig a cégek, amelyek mögöttük állnak, a szabályozók kereszttüzébe kerülhetnek, a bitcoinnal pedig nem tudnak mit kezdeni.
Most, 2020-ban a bitcoin tűnik a jobb befektetésnek. Nemcsak azért, mert biztos menedékként is használható, hanem mert első és legnagyobb kriptopénzként a mai napig a legjobb fejlesztők állnak mögötte.
Az altokkal sokkal nagyobb pénzt tudsz csinálni, mint a bitcoinnal, ez igaz. Csakhogy ez sokkal nagyobb kockázattal jár együtt, és egy szempillantás alatt elvesztheted minden pénzedet.
Olvastad már? A befektetőket is meglepte az Ethereum teljesítménye
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂