A Monero árfolyama az elmúlt 7 napban 30 százalékot emelkedett, amikor 44 dollárról 58 dollárra nőtt értéke.
A hihetetlen kiugráshoz valószínűleg hozzájárult a rekord hashráta; a Monero erős technológiája, amely lehetővé teszi a valódi anonimitást; valamint a Coinbase-vezérigazgató Brian Armstrong anonimitást biztosító kriptopénzeket illető optimizmusa.
Erősödnek a Monero alapjai
Az elmúlt két évben a Monero feltornázta magát a top 10 kriptopénz közé, maga mögé utasítva ezzel a Cardanót és a Stellart.
Olyan jól finanszírozott, magánélet-központú, aktív fejesztő- és felhasználói közösséggel rendelkező projekteket előzött meg, mint a Zcash vagy a Dash.
A Monero továbbra is egyike marad azon kriptopénzeknek, amely a blokkláncelemző cégek nyomon követései ellen is teljes anonimitást nyújt. Az Chainalysishez hasonló vállalatok már fejlesztenek a Monero elemzését lehetővé tévő technológiákat, eddig azonban még nem jártak sikerrel.
Kimberly Grauer, a Chainalysis vezető közgazdásza 2019 januárjában azt mondta, hogy a Monero az elkövetkező években is a csapat elsődleges prioritása marad.
21/ "@monero is our top priority"
— nopara73🐬 (@nopara73) January 31, 2019
Az olyan versenytársakkal ellentétben, mint a Zcash, a Monero nem kínál semmilyen alternatívát nem privát tranzakciók feldolgozására. A hálózaton zajló minden egyes fizetés anonim és teljesen titkosított.
A Monero robusztus technológiája és anonimitása, együtt a növekvő hashrátával és a felhasználói aktivitással, további lendületet adott a Monero növekedésének.
A Coinbase egy hivatalos blogbejegyzésében Armstrong azt mondta, hogy a magánélet védelmét megcélzó blokklánchálózatok a jövő évtized mainstream funkciói lesznek.
Miért vannak jó esélyei a sikerre?
Ahogy azt Jaroslav Jakubček, az Europol stratégiai elemzője egy webinárium keretén belül elmondta, a Monero-tranzakciók nyomon követhetetlenek.
Ez az egyetlen kriptopénz, amelyet mind a hatóságok, mind pedig a blokkláncelemző cégek következetesen nyomon követhetetlenként jellemeznek.
Hogy pont ez a teljes anonimitás vezet-e majd mindent elsöprő sikerhez – vagy vereséghez –, idővel kiderül.
Elindulásakor a Zcash felé is jelentős optimizmust tápláltak, mivel lehetővé tette felhasználóinak, hogy privát, valamint nem privát tranzakciókat egyaránt megvalósíthassanak.
A Monero és a Zcash összértéke közötti szakadék azonban arra enged következtetni, hogy a piac inkább a Monerót emeli a többi privát kriptopénz fölé.
A teljes anonimitás révén az XMR-hez hasonló funkciókat a globális piacon egyetlen kriptopénz sem kínálja.
Szintén azt jelenti, hogy komoly nyomással kell szembenéznie hatósági oldalról. Ennek volt betudható, hogy a Monerót korábban az összes japán tőzsdéről el kellett távolítani.
Az XMR jelenlegi árfolyam-tendenciáját elnézve látszik, hogy a befektetők felismerték a Moneróban, mint magánélet-központú kriptopénzben rejlő lehetőségeit a globális piac számára.
Olvastad már? Ethereum-blokklánc a menő: Több milliárd dollár értékű cégek építenek rá
Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂