A videómegosztó platform több népszerű tartalomkészítőjét is meghekkelték, majd azok segítségével kriptopénzes átveréseket reklámoztak hekkerek. Az egyik esetben legalább 15 ezer dollárnyi XRP-t szereztek.
A Decrypt információi szerint a cseh Adam Jicha játékokkal foglalkozó csatornáját törték fel nemrégiben.
A több, mint 300 000 feliratkozót számláló csatornájához azután fértek hozzá, miután kapott egy emailt, amelyben egy hamis weboldal streamingszolgáltatást ajánlott neki. Az email egy keyloggert is tartalmazott.
Someone hacked my YouTube Channel with over 310,000 Subscribers and deleted all my videos. What to do? I cant contact anyone, please help. @YTCreators
— Roth Wellden (@rthwldn) December 28, 2019
A tulajdonos azonnal felvette a kapcsolatot a Google által birtokolt platformmal, mégis kizárták a csatornájáról. Röviddel ezután a hekkerek megváltoztatták a csatorna nevét, és a borítóképet is lecserélték Chanpeng Zhao, a Binance CEO-jának a fényképére.
Ezután élő közvetítést indítottak „BINANCELIVE: interjú a Binance ügyvezetőjével, BTC-nyeremények” címmel. Az elkövetők ebben 5000 BTC kiosztását ígérték azok között, akik a meghatározott címre kriptopénzt küldenek. Akik bedőltek az ígéretnek, értelemszerűen nem kapták vissza a pénzüket, sem pedig a beígért jutalmat.
Ezután Jicha csatornája a darkneten lett áruba bocsátva, ahol 0,45 BTC, azaz kb. 3300 dollár összegért meg is vette valaki. Ezek után viszont már visszakapta a regisztrációját, vélhetően a YouTube intézkedésének köszönhetően.
CAN YOU DO SOMETHING ABOUT MY HACKED CHANNEL? IT HAS BEEN 3 DAY AND STILL NOTHING FROM YOUR END.. CHANNEL IS ALREADY BEING SOLD ON BLACK MARKET. @TeamYouTube @YTCreators @YouTube please retweet pic.twitter.com/XJPXrZJz6E
— Roth Wellden (@rthwldn) December 31, 2019
Nem a cseh videós volt az egyetlen, aki így járt. A sajtóban nemrégiben látott napvilágot, hogy több YouTube-csatornát is hekkerek törtek fel, amelyek segítségével aztán a Ripple ügyvezetője, Brad Garlinghouse neve mögé bújva XRP-adományozásokat ígértek. Ezek közül az egyik csaló élő adásban szerzett meg 15 000 dollárnyi XRP-t.
Egy hasonló eset során tavaly a Litecoin Alapítványt személyesítették meg, ekkor 309 LTC-t sikerült zsákmányolniuk.
Egyelőre nem tiszta, hogy hogyan töltötték fel az adományozói címeket, amelyek így valódi, tisztességes címeknek tűntek.
2018-ban a csalók a Twitteren is számos regisztrációt szereztek meg, hamis kriptonyereményeket promotálva. A YouTuberek mostani hekkelési sorozata pedig azt eredményezheti, hogy a tartalomkészítők akár más platformokhoz is átpártolhatnak.
Olvastad már? Negyedével csökkent az Ethereum blokkideje az új fork miatt
Forrás: cryptoglobe.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂