Az Egyesült Királyság kriptoipara új lendületet kapott a napokban, miután a törvényhozók vagyontárgyként határozták meg a digitális eszközöket.
Ez szabaddá teszi az utat a piaci szereplők előtt, hogy elinduljanak a tokenizáció és a kriptofejlesztések irányába.
A kriptoeszközök vagyontárgyak
Miközben az USA tovább tétovázik, hogy eldöntsék, hogyan is kellene definiálniuk az értékpapírokat a kriptopénzek kapcsán, az angolok inkább úgy döntöttek, vagyontárgyként határozzák meg a kriptókat.
A Sir Geoffrey Vos, a Legfelsőbb Bíróság tagjának vezetésével zajlott panel-megbeszélés során egy jogi állásfoglalást is kiadott a testület. Ebben sok, a kriptoeszközökkel, és azok hátterét adó technológiákkal kapcsolatos bizonytalanságot tisztáztak.
A nyilvános vita egyik bevallott célja volt, hogy a lehető legegyértelműbben meghatározzák a digitális pénzeket,
Vos pedig így fogalmazott:
„Ezek a jogi kérdések most választ kaptak, így megalapoztuk a kriptoeszközök és az okosszerződések mainstream, jogszerű alkalmazhatóságát.”
Az állásfoglalás alapján a kriptoeszközök a vagyontárgyak minden jellemzőjével bírnak, így ugyanazok a jogi követelmények és szabályok vonatkozhatnak azokra.
Azt is meghatározzák, hogy milyen jellemzőkkel vagy tulajdonságokkal kell rendelkeznie egy ilyen eszköznek:
„Digitális forma, kriptográfiai azonosítás, elosztott főkönyvi hálózat, decentralizált, konszenzus által irányított… ezekkel együtt is vagyontárgynak számítanak.”
Az iparág szereplői optimisták a döntéssel kapcsolatban, általánosan úgy véli mindenki, hogy ezzel növekedhet a kriptók és az okosszerződések elfogadottsága a szigetországban.
Emellett a tisztázott jogi helyzet stratégiai előnyt is jelent az országban működő blokkláncos startupok számára.
A Lawtech, az Egyesül Királyság joghatóságának a kormányzat által támogatott része tette meg a bejelentést.
Az igazgató, Jennifer Swallow így fogalmazott:
„Jó látni, hogy a jogrendszerünk alkalmazkodni tud a gyorsan változó technológiai környezethez, ez az állásfoglalás is ezt bizonyítja. Izgatottak vagyunk, hogy a részesei lehetünk ennek. Az ilyen kezdeményezések segítik a gazdasági növekedést, tiszta jogi környezetet teremtenek, és biztosítják a technológia evolúcióját.”
Ezután azzal folytatta, hogy a várakozások szerint a világ okosszerződés-piaca 2023-ra 300 millió dolláros üzletággá fog fejlődni, 2027-re pedig, a Világgazdasági Fórum előrejelzése alapján a globális GDP 10%-a blokkláncon lesz.
A panel-megbeszélés levezetője, Christina Blacklaws szintén pozitívan tekint a kriptoeszközök meghatározására:
„Az angol és a walesi jog végre nem problémázik azon, hogy egy új dolgot meghatározzon. A kriptó vagyontárgy, az okosszerződés pedig kötelezettség.”
Az USA éppen azzal van elfoglalva, hogy akadályokat gördítsen Kína elé, és ezért tétovázik a szabályozással. Az Egyesült Királyság viszont teljes gőzzel a blokklánc és a kriptó felé fordult.
Olvastad már? Venezuela petróban fizeti a karácsonyi bónuszt a nyugdíjasainak
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂