A kormányok nagyrészt mellőzték a bitcoint. Annak ellenére, hogy támogatói szerint a kriptoeszköz lehet a pénz és pénzügyek jövőre, ami akár megdöntheti a fiát valutákat mai formájukban, a kormányok nem segédkeztek ehhez.
Valószínűleg a bitcoint nem tartják többre bűnözők eszközeinél, vagy egy ehhez hasonló pénznél.
Azonban minden megváltozott, amikor a Facebook júniusban bemutatta a Librát. A világ legbefolyásosabb emberei mind erőteljesen kritizálták a „kriptopénz”- projektet. Köztük van Donald Trump, Steven Mnuchin amerikai pénzügyminiszter és hasonló kaliberű politikusok.
Egy tapasztalt techelemző szerint érdekes háttértörténete lehet ennek az ellenállásnak.
Mialatt a 10 000 dolláros támogatás óta a bitcoin piaca stagnál, a Libra ökoszisztémája ingatagabb lett, mint valaha.
Pénteken a Francia Pénzügyminisztérium a Reutersnek felfedte, hogy Franciaország és Németország, az EU két vezető kormánya nem engedélyezi a Libra fejlesztését országukban. Szerintünk „egyetlen magáncégnek sem lehet olyan pénzügyi ereje, mely a nemzetek szuverenitásához tartozik.”
Ezt sokan előre látták. A régió számos politikusa és bankára szólalt fel a kriptopénzek ellen. Bűnözők eszközeinek nevezték, és egyéb figyelmeztető hangvételben hivatkoztak rájuk.
Cathie Wood, az ARK Invest megzavaró pénzügyi eszközökkel foglalkozó portfoliókezelő/piackutató cég vezérigazgatója szerint azonban a lépést a félelem okozhatja, pontosabban a fiat pénzek összeomlásától való félelem.
Wood, aki Elon Musk-kal is készített interjút, elmondta, miszerint arra nem számított, hogy a fejlett országok betiltsák a kriptopénzeket. Szerinte félelemből próbálják betiltani a Librát. Attól félnek, hogy „hosszú távon veszélyezteti az euró értékét.”
Wood példaként felhozta az európai banki részvények összeomlását, hogy bebizonyítsa igazát.
I expected emerging markets with vulnerable currencies to ban #crypto, but I did not expect the same from developed counties. Are France and Germany getting concerned about the long term viability of the #euro? Based on the implosion of their bank stocks, perhaps they should be. https://t.co/03oqCpcBlZ
— Cathie Wood (@CathieDWood) September 16, 2019
Lentebb látható egy grafikon az európai banki indexről, amely megmutatja, hogy ezek a pénzügyi intézmények 1993 óta nem látott szinteken vannak.
Raoul Pal elemző szerint az európai bankok részvényeinek összeomlása egy globális pénzügyi összeomláshoz vezethet, amely kedvezhet a kriptopénzeknek, főleg az olyan ritka és decentralizált pénzeknek, mint a bitcoin.
Marcus: a Libra nem veszélyezteti a fiatot
Az EU félelmei ellenére a Libra kitart azon álláspontja mellett, miszerint a végtermék nem veszélyezteti a nemzetek pénzügyi szuverenitását.
David Marcus, a Facebook Calibra (blokklánc) főnöke egy hosszú Twitter bejegyzésben elmondta, hogy a Libra célja, hogy egy „jobb fizetési rendszer legyen, ami jelenlegi valutákon fut” egy globális közönség számára és ne egy új paradigma legyen, mely libertariánusoknak és anarcho-kapitalistáknak kedvez.
Valóban, ahogy Marcus is elmondta, a kriptopénz 1:1 mögött valóban egy „csomó erős valuta” állna, vagyis nem légből kapott pénznyomtatás lenne:
„Mivel új pénz nem kerül nyomtatásra, ez továbbra is a szuverén országok kiváltsága lesz… Bízunk a törvényhozók felügyeletében, ami megakadályozza a Libra Associationt abban, hogy eltérjen az 1:1 fedezeti modelltől.”
Forrás: newsbtc.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂