Pompliano: Satoshi Nobel-díjat érdemelne a Bitcoinért

Anthony Pompliano, amerikai befektető és a Morgan Creek Digital Assets társalapítója szerint Satoshi Nakamoto Nobel-békedíjat érdemelne a bitcoin feltalálásért.
Egy szeptember 3-án írt Twitter-bejegyzésben elmondta:

„Satoshi Nobel-békedíjat érdemelne. Végre van egy valutánk, amely a világ tartalékpénze lehetne bármilyen erőszak nélkül.”

És a díjat kapja …

Pompliano javaslatának természetesen az a legnagyobb akadálya, hogy Nakamoto 2010 végén eltűnt, mely legalább annyi spekulációt és érdeklődést szült, mint az általa 2008. október 31-én kitalált kriptopénz.
Pompliano érvelésének alapja, hogy sok kriptohívő szerint a nemzeti fiat valuták mind „erőszakalapúak”, vagyis erejüket a kihasználás, a készlet központosított irányítása és az erő monopóliuma adja.
A harmadik században Csin Si Huang-ti, kínai császár számos tartomány valutáját szabványosította, mely létrehozta a birodalom első egységes pénznemét.
A második világháború után az Egyesült Államok lett a világ vezető gazdasági nagyhatalma, így az amerikai dollár vált a világ tartalékvalutájává, amely jól tükrözte az államok erejét a világban.

Fiat valuták a bizonytalan időkben

A 21. század során a nemzeti fiat valuták és a bankrendszerek egyre több kihívással szembesülnek a világban tomboló geopolitikai helyzet fokozódásával.
Argentínákban a napokban bevezették a tőkeirányítást, ami korlátozza az állampolgárok szabadságát a valutavásárlásban. Az egyre több problémával küzdő ország valutája, az argentin peso értéke rohamosan romlik az amerikai dollárral szemben.
A múlt évtized egyik jelentős találmánya volt a decentralizált kriptovaluta, melyeknek technológiai alapját már az olyan techóriások is próbálkoznak kihasználni, mint a Facebook.
Az elhúzódó Kína-USA kereskedelmi háború miatt, a Kínai Jegybank kutatással foglalkozó részlege nemrég azt mondta, hogy Kínának is saját digitális valutát kellene kiadnia, mivel ez felülmúlhatja az amerikai dollár és az Facebook Libra valutájának erejét.
Elmondták:

„Ha a digitális valuta szorosan az amerikai dollárhoz kapcsolható, akkor egy olyan helyzetet teremthet, mely során a szuverén nemzetek valutája is jelen lenne az amerikaidollár-alapú digitális valuták mellett. De lényegében egy főnök lenne, az amerikai dollár vagyis az Amerikai Egyesült Államok.”

Olvastad már? A kriptopénzekről beszélt Debreczeni Barnabás, a MrCoin.eu alapítója a keddi Millásreggeliben

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Layer 2 virágzik, az Ethereum mainnetje szenved – ez áll a háttérben

Az Ethereum továbbra is vezet a stablecoinok és a tokenizáció terén. Stablecoin-kínálata elérte a lenyűgöző 130 milliárd dollárt. A tokenizált államkötvények, például a „BUIDL”, már több...

A Bitcoin akár 250.000 dollárig is emelkedhet – magával viheti az XRP-t és az MTAUR-t is? Elemzők árfolyam-előrejelzései

A Bitcoin ismét nagyot szól – és ez most nem csak üres zaj. A grafikonok áttörést jeleznek, a vezető elemzők pedig már a 250.000 dolláros...

Bitcoin árfolyam kilátások: újabb medvés hullám vagy áttörés 90.000 dollár fölé?

Prémium Bitcoin (BTC) Ahogy a vámokkal kapcsolatos aggodalmak tovább növelték a piaci zűrzavart, a kereskedés feszült hangulatban zajlott a felszabadulás napja előtt. A Bitcoin árfolyama átlépte a 88.000...

Vörös zónához közelít az Ethereum MVRV-aránya

Az Ethereum MVRV-aránya egyre közelebb kerül a rettegett „vörös zónához”. Ez a szint korábban gyakran jelezte a piac visszahúzódását. Ahogy a mutató az összeomlás szélére kerül,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.