Mi történhet a bitcoinnal a tömeges elfogadás után?

Az évek során rengetegen elgondolkodtak már azon, hogy vajon mennyit érne 1 BTC, ha a világ bitcoinra váltana. Ha a Föld vagyonának egy jelentős mennyisége bitcoinba áramolna, az ár egyértelműen rakétaként lőne ki.
Itt van pár számítás, amit a közösség tagjai adtak közre. Uzsonnához nem is lenne kellemes másról olvasgatni, csak hogy mekkora a bitcoin-hold távolság, nem igaz?

Hal Finney: 1 bitcoin = 10 millió dollár

Hal Finney egyike volt a Bitcoin-hálózat első felhasználóinak. Első tranzakcióját magától Satoshi Nakamotótól kapta. Már a hálózat elindulásakor is azon pörgött az agya, vajon mekkora lehetne a bitcoin árfolyama, ha annak összpiaci értéke megegyezne a világ összes vagyonával.
A kriptográfiai levelezési listán itt olvashattok többet (angol nyelven).

A világ háztartásainak összvagyona különböző adatok szerint 100 billiótól 300 billióig terjed. Ha azt vesszük, hogy 21 millió érme létezik, mindegyik értéke a 10 millió dollár körül mozogna.
Így a ma pár centért generált tokenek egyszer igencsak jó befektetéssé válnak majd, 100 milliós megtérüléssel.

A Bitcoin korai napjaiban a bányászat egyszerű, felhasználói szintű eszközökkel is lehetséges volt. Napokig bekapcsolva hagyni a gépedet csak azért, hogy megszerezz néhány értéktelen érmét – nem is hangzik olyan jól, igaz?
Finney meglátásai ennek ellenére helyesek voltak. Azokra, akik 2009-ben bányásztak, szép megtérülés várt a következő évtizedben.

Ritkaságban az erő

A Bitcoin egyik legvonzóbb tulajdonsága az a tény, hogy bizonyíthatóan kevés van belőle. A fiat pénznemekkel ellentétben – amelyeket az állam rendeletére nyomtatnak – a bitcoinból legfeljebb csak 21 millió létezhet legfeljebb, ezt pedig megfelelő konszenzus nélkül nem is lehet megváltoztatni.
Hal levelén túl már mások is próbálták kiemelni, milyen ritka valójában a bitcoin.


A Binance-vezérigazgató Changpeng Zhao szintén tweetelt egyet az üggyel kapcsolatban. Több ember is kommentálta, hogy a kriptovaluták a világ eddig nem látott nagyságú vagyonutaló eszközeivé válhatnak. A ma hodlerei lehetnek a holnap az a bizonyos 1 százaléka.


Ezek az előrejelzések talán kissé idegennek tűnnek, de mégsem nagyon túlvilágiak. Ha a bitcoin a világ valutájává válik, felrázhatja a világ pénzügyi rendszereit, és lehetővé teheti az emberek számára, hogy visszakapjanak egy kis gazdasági szabadságot az életükbe.

Olvastad már? Brian Kelly: rövid távon medve hangulatom van a bitcoinnal kapcsolatban

Szerinted a kriptók le fogják cserélni a fiat pénzeket, vagy egymás mellett fognak létezni? A bitcoin lesz a világpénz?
Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Michael Saylor szerint „A bitcoinra nem vonatkoznak vámok”

A kriptopiac csütörtökön jelentős visszaesést szenvedett el, miután Donald Trump elnök váratlan vámbejelentése megrázta a befektetőket világszerte. A bitcoin és más digitális eszközök is komoly...

Trump kölcsönös vámintézkedései félelmet keltenek – újra nyomás alatt a Bitcoin

A Bitcoin ismét bizonytalan időszak elé néz, miután az Egyesült Államok új kereskedelmi vámokat vezetett be, amelyek tovább fokozzák az amúgy is ingatag piaci helyzetet....

A Binance tényleg a kriptokereskedelem megállíthatatlan óriása?

Igen, a Binance továbbra is uralja a kriptokereskedelmet. Nemcsak egyszerűen a vezető szerepről van szó, hanem egy masszív fölényről is, amelyet a 2025-ös év 1,9...

A GameStop 1,5 milliárd dolláros Bitcoin-üzletet jelentett be

A GameStop hatalmas lépést tett a kriptopiac felé. 1,5 milliárd dolláros átváltható kötvénykibocsátást hajtott végre, és a befolyt összeg egy részét Bitcoin vásárlására fordítja. A népszerű...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.