Forrong a Facebook magyar kriptoközössége

Valóságos forradalom tört ki a magyar Crypto Trader Hungary nevű Facebook-csoportban, miután K. István – az ott megjelenő bejegyzések népszerű kritikusa – közzétette véleményét a CTH hírfolyamának állapotáról.
Nemtetszését fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a csoportban a különböző kriptopénzzel foglalkozó portálok valóságos hírdömpinggel látják el a tagokat.
Ugyan többször említette, hogy itt „valakik”-ről van szó, mégis, a bejegyzésére írt hozzászólásokban kialakult vita egy ember körül forgott. Ez pedig V. Károly, a magát csak blokkláncjogásznak tituláló kriptohírportál-szerkesztő, aki – ahogyan K. István fogalmazott – „szatyornyi motivációval járult hozzá” véleményének megírásához.
A tagokat egyébként korábban az akasztotta ki, hogy V. Károly közzétette elgondolásait arról, miszerint érdemes-e XRP-t vásárolni az aktuális viszonyok közepette. A csoportot aggodalommal töltötte el az, hogy a blokkláncjogász szavait – egyetemi végzettségének köszönhetően – esetleg komolyan vehetik a laikus felhasználók.
K. István jogosan megfogalmazott véleményének kulcsmondata volt az alábbi:

„Egyesek, ahelyett, hogy leírnák a csoportba valamiről a véleményüket pl. adott coinról, inkább a jellemzően noname és zéró valós teljesítménnyel rendelkező blogjukra írnak nyúlfarknyi postokat, majd belinkelik ide.”

És aztán jött a forradalom. A poszthoz a cikk írásáig 42 hozzászólás érkezett, és nem amolyan „igazad van haver” hosszúságúak, hanem a véleményformálás terjedelmét teljes mértékben kielégítő kommentek.
És bár míg a terjedelmet kielégítőnek ítélhetjük meg, addig a tartalom nem minden esetben volt – hogy is mondjam – nyomdafestéket tűrő. De még jó, hogy az interneten vagyunk, ahol ilyen dolgokkal nem kell törődnünk, igaz?
És hogy tovább fokozzam, igazából egy olyan helyen vagyunk, amelyben a tagok egyik jelszava a decentralizáció (a szabadság és egyenlőség mellett – mivelhogy esetünkben testvériségről szó sincs). A decentralizáltságnak pedig – úgy vélem – egyik elsődleges megnyilvánulása a cenzúramentesség. Valószínűleg ez járhatott az adminok fejében is, amikor úgy döntöttek: nem moderálják a hozzászólásokat.
Úgy gondolom, a Facebookon kialakult helyzet egy szép példa arra nézve, hogy mennyire képes az ilyen dolgokra odafigyelni egy közösség. Javaslom mindenkinek, állítsa ezt párhuzamba a decentralizációval, és vizsgáljuk meg, vajon készen állunk-e arra, hogy egy ilyen rendszerben gondolkozzunk.
És itt szó sincs arról, hogy bárkit is szárnyunk alá vennénk, vagy elítélnénk. Mindazonáltal mi is jobban örülnénk neki, ha K. István véleményével összhangban egyre többen írnának hasznos bejegyzéseket a csoportba. Kérdéseket, véleményeket, gondokat, gondolatokat. És szintén, örömmel tölt el minket, hogy ennyire aktív közösségnek lehetünk a tagjai.
A Kriptoworld tudatában van annak, hogy az emberek valódi és a minőségi tartalomra (és terjedelemre) vágynak, onnantól kezdve, hogy rákattintanak egy hírre.
A Kriptoworld tudatában van annak, a kattintástól számítva az emberek nekünk áldozzák az idejüket. Éppen ezért igyekszünk ennek szellemében dolgozni és lelkiismeretesen végezni a munkánkat.
Elindulásunktól – 2018 júniusától – mi is rengeteget fejlődtünk, pontosan ennek a csoportnak is köszönhetően. Volt időszak, amikor mi is a „dömpingelők” között voltunk, azóta azonban egyre optimalizáltuk tevékenységünket, mert tudjuk, hogy néha már sok volt.
Mi azonban rengeteg kattintást kaptunk, amely azt jelezte a számunkra, hogy az emberek érdeklődnek irántunk és figyelemmel kísérnek minket. Nem kaptunk sok negatív kritikát, amit pedig kaptunk, halálosan komolyan vettünk és maradéktalanul rendeztük (lásd: teljesen megújult dizájn). Továbbra is várjuk, hogy hozzászólásaitokkal hozzájáruljatok portálunk fejlődéséhez.
Nem vagyunk mi sem tökéletesek, de ahogyan arra K. István is utalt, a lényeg, hogy egymást építsük. Magyarország 3 leglátogatottabb blokklánc-technológiával foglalkozó hírportáljai közé tartozunk, amely nemcsak a kattintásaitoknak, de a kritikáitoknak – K. István kritikáinak – is köszönhető.
A Kriptoworld továbbra is a szabad véleményformálás és az egymás kritikus, barátságos építése mellett áll ki. Mert minket erre is tanít a Bitcoin.
A mai napon pedig a magyar közösség igazán kitett magáért: az XRP árfolyama ugyanis csaknem 10 százalékot emelkedett. Ha ezt tudjuk, akkor mi is írunk egy hasonló cikket a bitcoinról.
Ha tetszett az írás, az alábbi bitcoincímen, na jó nem… 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitget megszerezte az El Salvador-i digitális eszközszolgáltatói (DASP) engedélyt a BSP jóváhagyását követően

A vezető kriptotőzsde és Web3-vállalat, a Bitget megkapta a Digitális Eszközszolgáltatói Engedélyt (DASP) El Salvador Nemzeti Digitális Eszközök Bizottságától (CNAD), ezzel tovább bővítve szabályozási keretrendszerét...

Felejtsd el a Bitcoint – ez az apró AI mémérme akár ezerszereződhet év végére az elemzők szerint

Vendégbejegyzés Miközben a Bitcoin továbbra is nagy figyelmet kap, egy váratlan szereplő is egyre nagyobb érdeklődést vált ki. Elemzők szerint egy kis AI mémérme robbanásszerű növekedés előtt...

A bitcoin 8%-ot esett, 2 billió dollárnyi érték veszett oda Trump bejelentése után

A bitcoin és az amerikai részvénypiacok is élesen estek. Ennek oka, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette: több országra kölcsönös vámokat vetnek ki. Április 3-án a...

Kihagytad a DOGE felemelkedését? Ennek az új tokennek 20-szor akkora a növekedési potenciálja!

Vendégbejegyzés A Dogecoin meteorikus emelkedéséről sokan lemaradtak, de most egy új kriptopénz bukkan fel, amely még nagyobb nyereségre képes. A token a korábbi piacvezetőket is felülmúló...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.