Indulásra kész a kínai állami kriptopénz

-

Ötévnyi fejlesztés után a Kínai Központi Bank bejelentette, miszerint indulásra kész az általuk létrehozott digitális pénz. Mindezt annak ellenére, hogy az országban még mindig tiltott a kriptovaluták kereskedelme és használata.
Mu Changchun, a Kínai Népbank egyik vezetőhelyettese augusztus 10-én jelentette be, hogy a bank hamarosan elindítja saját digitális pénzét.

A Finance 40 Group találkozón történt meg a bejelentés, amely során megosztották, hogyan haladt a fejlesztés 2014 óta:

„Kimondhatjuk, hogy a Népbank digitális valutája elkészült.”

Állítása szerint a Népbanknak rendelkezésére állt egy digitális pénz prototípusa, így tulajdonképpen csak adoptálni kellett az infrastruktúrájukba a blokklánc-technológiát. Viszont világossá vált, hogy nem használhatják tisztán blokklánc-alapon a technológiát, a skálázási bonyodalmak miatt.
Részletesebb ismertetés során elmondták, nehéz volt megoldani, hogy a kis volumenű, hétköznapi használatra is alkalmassá tegyék egy Kína méretű országban, a blokklánc – szerkezeténél fogva ugyanis nem a legjobb ilyen célra.
Ehelyett inkább egy hibrid rendszert hoztak létre, amely technikailag független a központi banktól, de nem szükségszerűen teljesen decentralizált blokklánc.

Kétszintű eloszlás

A disztribúció kapcsán az úgynevezett kétszintű eloszlást fogják alkalmazni, azaz először a bankok és a hivatalos szervek használhatják, még a publikus elérhetőség előtt:

„A Népbank van a felső szinten, és alatta a kereskedelmi bankok. Ez a kettős rendszer megfelel a nemzeti szabályainknak, körülményeinknek. A meglévő erőforrások mobilizálásával a kereskedelmi bankokon keresztül fokozatosan elterjedhet a digitális pénz.”

A jelentés szerint Kína mérete és gazdaságának összetettsége miatt szükséges ez a kettős rendszer, nem beszélve a nagy lakosságról és a hatalmas földrajzi kiterjedésről.
A Népbank előtt világossá vált, hogy egy ennyire heterogén nemzet esetében a bevezetés magas szintű oktatási intézkedésekkel jár, amelyek megkönnyítik a technológia használatát.
Ha mindezt egyetlen szinten oldanák meg, direkt kapcsolat kellene a központi bank és a lakosság között, amely „hatalmas kihívást” jelentene. Ezzel szemben a kétszintű rendszer oly módon növeli a hozzáférhetőséget, hogy ösztönzi a lakosságot, magától térjen át ennek a digitális pénznek a használatára.
Forrás: cryptoglobe.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Gary Gensler, a SEC elnöke januárban távozik posztjáról

Gary Gensler, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke hivatalosan bejelentette, hogy januárban lemond tisztségéről. A hírt csütörtökön erősítette meg egy Twitter-közleményben, valamint a...

Ripple (XRP) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium Ripple (XRP) A piaci hangulat rendkívül bikássá vált, és a Bitcoin hamarosan eléri a 100 ezer dolláros mérföldkövet. Miközben a többi altcoin szűk sávban kereskedik, az XRP...

Vajon a BTC át tudja törni a 100.000 dollárt, és lesz-e visszahúzódás a kitörés után?

A BTC az utóbbi időben folyamatosan új csúcsokat döntött a héten, ma átlépte a 99.000 dollárt, és már csak egy ugrás választja el a 100.000...

250 milliárd dolláros Bitcoin-tartalék emelheti az árfolyamot 1 millió dollárra?

Ahogy a Bitcoin korlátozott készlete egyre inkább előtérbe kerül, úgy terjed az ötlet, hogy nemzetek kezdhetnek el nagyobb mértékben kriptovalutát felhalmozni. Donald Trump választási győzelme...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.