Anthony Pompliano, akit széles körben úgy ismernek, mint a legelkötelezettebb bitcoin-támogató, a különböző befektetési alapok menedzsereinek azt tanácsolja, tartsanak bitcoint is.
A Morgan Creek Digital Assets társalapítója a legutóbbi „Off the Chain” podcastjában arról beszélt, a tőke 1-5 %-ának bitcoinban tartása bölcs döntés minden befektető részéről.
Elmondása szerint a kriptopénz a legjobb védekezőeszköz a jelenleg tapasztalható világgazdasági nehézségek ellen. Különösen az intézményi befektetőknek kellene komolyan elgondolkodniuk ezen, hiszen a bizonytalan világpiacon nagy segítség lehet egy világszerte elérhető eszköz.
„Előrejelezhetetlen, hatalmas volatilitású időket élünk. Az intézményi befektetők évtizedek óta ilyenkor mással nem korreláló eszközöket keresnek, hogy diverzifikálják a portfóliójukat”
Az éves teljesítménye alapján a bitcoin az egyik legjobban teljesítő eszköz, miközben a tradicionális piacok stagnálnak:
„A bitcoin most tökéletes menekülőeszközként mutatkozott be, és eszerint felelőtlenek az olyan befektetők, akik semennyit sem tartanak belőle.”
Globális patthelyzet
A jelenlegi geopolitikai viszonyok kezdenek forrósodni – ez közvetlen hatással van a részvénypiacokra is, hiszen a befektetők aggódnak a nemzetállamok potenciális beavatkozásaitól.
Az USA és Kína hónapok óta játssza kereskedelmi háborúját, miközben az USA újabb 300 milliárdnyi kínai termékre vetne ki vámot, Kína megtiltaná, hogy az Egyesült Államokból származó mezőgazdasági termékeket vásároljanak lakosai.
Ezzel együtt a kínai jüan 11 éve először esett 7 CNY/USD árfolyam alá. Az USA tisztségviselői mindezt Peking manipulációjának tudják be. Ez a konfliktus mind az amerikai, mind pedig az ázsiai értékpapírokat szabadesésbe lökte.
A bitcoin, vagyis a legnagyobb „nem nemzet által felügyelt pénz” kifejezetten jól szerepel ilyen makrogazdasági környezetben, és a befektetők számára biztos menedékként szolgálhat.
A tőke számos okból indulhat el felé, a kínai tőkeirányítástól való függetlenedéstől a portfólió védelméig:
„A bitcoin egy nem korreláló eszköz. Sőt, bizonyítottan fordított korrelációban van a világgazdasági instabilitással. Vegyük példának ’19 májusát. Az USA-Kína kereskedelmi háború eszkalálódott, és több országot is vámokkal fenyegetett. Ebben a hónapban pedig a bitcoin 55%-ot emelkedett, mégpedig az S&P500 index-szel és az arannyal negatívan korrelálva.”
Ellenérvek
A mostani meggyőző alakítás ellenére is vannak szkeptikus hangok a bitcoinnal kapcsolatban. Peter Schiff, az arany, mint vagyoneszköz legnagyobb támogatója szerint a kriptopénzek árát kizárólag a spekuláció mozgatja.
Bitcoin may be up more than gold or silver today, but gold and silver stocks are up more than Bitcoin. Since there is much more upside potential with less downside risk in mining stocks than there is in Bitcoin, speculators should move from Bitcoin to precious metals stocks!
— Peter Schiff (@PeterSchiff) August 5, 2019
„Miért hagyja a CNBC, hogy Brian Kelly hazudjon a bitcoinról?” – olvashatjuk a tweetjében, amelyet a Squawk Boksz kriptós műsora kapcsán osztott meg – „Épp arról győzködi a nézőket, hogy a bitcoin ára az intézményi vásárlások miatt emelkedik. Brian, kérlek nevezd meg azokat az intézményi befektetőket, akik éppen felhalmoznak!” – írja.
Olvastad már? Újraindul a Bitpoint a 32 milliós hekkelés után
Forrás: cryptoiq.co
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂