Könnyű megijedni a bitcoin értékének napi ingadozásaitól. A hétvégén csupán pár nap alatt több mint 20%-ot emelkedett vezető kriptopénz árfolyama. Azóta bitcoin több mint 1000 dollárt esett, majd ismét visszaemelkedett. A piac igencsak mozgékonnyá vált.
Azonban ha egy pillanatra kitekintünk, akkor nagyobb kép tárulhat elénk. Az alábbi ábrát Willy Woo elemző osztotta meg, és megjelölte rajta a legjobb lehetőségeket a bitcoin vásárlására, ha azt hosszasan szeretnénk tárolni.
Az úgy nevezett „szalagnehézség” mutatóját ráhelyezte a bitcoin hosszú távú logaritmikus grafikonjára, mely egybeesett az elmúlt 10 év legjobb vásárlási lehetőségeivel.
Ha legközelebb pánikvásároknál szállnál be a piacba, akkor tarts ki és nézd meg az alábbi grafikont:
Introducing the Bitcoin Difficulty Ribbon. When the ribbon compresses, or flips negative, these are the best time to buy in and get exposure to Bitcoin. The ribbon consists of simple moving averages on mining difficulty so we can easily see the rate of change in difficulty. pic.twitter.com/6kBz4sLG1d
— Willy Woo (@woonomic) August 1, 2019
A legjobb idő a vásárlásra?
Willy Woo elemzése szerint a vásárlás legjobb pillanata az, amikor nagyon elvékonyodik a „szalagnehézség”, vagy negatív értékbe csap át (amikor a vastag, fekete vonal meghaladja a vékonyabb vonalakat.)
A mutató pontosan megjósolta az árfolyamminimumot 2018 végén, 2019 elején. Az okos befektetők ekkor kezdhettek el bevásárolni (számos kockázati alap így is tett).
Ez egy évtizedekre visszanyúló befektetési stratégia: akkor vásárolj, amikor vér folyik az utcákon. Más szóval akkor vásárolj, amikor mások félnek, és akkor adj el, amikor mások kapzsik.
Pontosan mi is az a szalagnehézség?
A szalaggrafikon átlagolja a bányászási aktivitást, így vizualizálja a bitcon bányászási nehézségének változásait. Azt is ábrázolja, hogyan befolyásolja a bányászás a bitcoin árfolyamát.
Willy Woo magyarázata szerint:
„Ahogy új koinok kerülnek forgalomba, úgy a bányászok eladják a koinok egy részét, hogy fedezzék az előállítási költségeket. Ez lefelé nyomja az árfolyamot. A leggyengébb bányászok több koint adnak el, hogy tovább működhessenek. Ha ez fenntarthatatlanná válik, akkor feladják és esni fog a hashráta és a bányászási nehézség (szalag vékonyodás), így csakis az erős bányászok maradnak, akik kevesebb eladást csinálnak, így feljebb mehet az árfolyam.”
Miners capitulate in bears, but also during block reward halvening events when suddenly only half the coins are mined for the same costs and the market price has yet to catch up to pay for it. See the compression after each halvening (marked as vertical lines) as miners die off. pic.twitter.com/IwRdpJ4DFt
— Willy Woo (@woonomic) August 1, 2019
12 000 alatt marad a bitcoin árfolyama
A szalag nehézség pontosan megjósolta a bitcoin 200%-os áremelkedését. A 13 880 dolláros csúcs elérése után a bitcoin érteke beesett 10 000 dollár alá, mielőtt újra megindult volna.
Olvastad már? ENSZ: Észak-Korea 2 millárd dollárnyi kriptovalutát lopott a tőzsdékről
A cikk írásakor a bitcoin a 12 000 dolláros határral küzd, ami a legtöbb elemző szerint egy egészséges visszahúzódás.
Josh Rager kereskedő elmagyarázta:
„A bitcon jól van, kellett neki egy kisebb visszahúzódás. Nem vagyok szkeptikus, csak zárjon 11 000 dollár felett. Jelenleg úgy áll, hogy 2019 legnagyobb heti összegén zárhat, ha tartja a 11 469 dollárt.”
Forrás, és képek: ccn.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂