Dan Morehead, a Pantera Capital ügyvezetője szerint az elmúlt évek trendjei alapján a bitcoin pár éven belül elérheti a 356 ezer dolláros árat. Az ezt előrejelző matematikai számítás 42 ezres árfolyamot mutat az idei év végére.
Miközben azt gondolnánk, hogy a bitcoin kifejezetten medve-piaci képet mutat, több elemző szerint ez csak egy rövid távú helyzet. Emlékeztetőként, a Bakkt a napokban indította el a határidős kereskedést, a várakozásokkal ellentétben mégis esett az árfolyam.
Mindenesetre ez csak egy tesztüzem volt, az éles indulás később várható, még az idei harmadik negyedévben.
Dan Morehead szerint a bitcoin ára, amint lehetséges eléri és túllépi az eddigi éves rekordot is.
Az Unchained Podcast legutóbbi epizódjában felszólalva elmondta, az általuk alkalmazott előrejelzési számításokat megbízhatónak tartja a jövőbeli viselkedés megllapítására.
Ez alapján pedig, ha a történelmi adatok alapján meghatározott növekedési ütem így marad, 2021-ben az árfolyam elérheti a 356 000 dollárt.
A 2018-as medve piac során – amikor a bitcoin egészen 3100 dollárig esett – a Pantera kiszámolta, mekkora lesz a növekedés, ha az ár visszatér a történelmi trendbe, és azt a jövőben is megtartja.
„Ez 42 ezer dollárig viszi az árat 2019 végére, ami tudom, hogy őrülten hangzik, de tulajdonképpen már félúton vagyunk efelé. Ez a trendek elemzésén alapul. Ha extrapoláljuk a számadatainkat a következő évekre, 2020-ban 122, 2021-ben pedig 356 ezer dollárnál fogunk járni.”
Emellett hozzátette, hogy akkor is mindenki őrültnek hitte, mikor annak idején a 100 dolláros bitcoinról azt mondta, akár 5000 dollárig is emelkedhet.
A kriptoszféra lehetséges fejlesztési irányairól szólva említésre került a Gartner Hype Cycle, amely az új technológiák elterjedési körének szélesedését, illetve az azt övező hájpot mutatja meg.
Ahogy mondta:
„Valami nagyon fontosnak az illúziója, lehetősége képes megőrjíteni az embereket, és akkor a realitás helyett a vágyálmaikat látják maguk előtt. Mi pedig az elmúlt hat évben, mióta befektettünk a bitcoinba, már két ilyen ciklust is végigéltünk.”
Azt is elmondta, hogy a bitcoinnak, és a blokklánc-technológiának a legtöbb projekthez hasonlóan kell 20 év, mire teljesen kiismerjük, kibontakoztatjuk. Mi még csak ennek az időnek a felénél járunk. Így körülbelül 10 évünk van arra, hogy teljesen megérthessük, mire is jó ez az egész.
Nem lesz tartalékvaluta a Librából
Morehead a Facebook librájával kapcsolatban is bullish. Szerinte okos döntés volt stabilcoinként létrehozni a saját valutájukat. Ezzel megelőzhetik a nagy volatilitást.
Emellett viszont eléggé valószínűtlennek tartja, hogy ez lehetne a következő tartalékvaluta:
„Az elmúlt öt évszázadban mindössze 4-5 alkalommal változott meg a globálisan elfogadott tartalékvaluta. Elképzelhető valamilyen Librához hasonló, többféle fedezettel bíró token, amely segítségével az országok értéket tárolhatnak.”
Morehead nincs egyedül a túlzottnak ható árfolyamjóslatával. Az SFOX kriptokereskedő legújabb kutatási jelentése szerint kimutatható kapcsolat van a BTC érfolyama, és a „vakációszezon” között, legalábbis a legutóbbi bika piac során ez így volt.
Olvastad már? Bitcoinvásárlás a MrCoinnal!
A jelentés szerint a 2017-es őrült rali az USA-beli hálaadás és a karácsony időszakában ért a tetőfokára. Azonban még ennél is nagyobb árfolyammozgásokat tapasztaltak a Kínai Tavaszi Fesztivál időszakában idén.
Forrás: coinspeaker.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép napod! 🙂