Az elmúlt hat hónapban hét kriptotőzsde vesztett el jelentős mennyiségű pénzt hackertámadás következtében. A Bitpoint a legutóbbi áldozat. A kriptotőzsdékről ellopott pénzmennyiség összege ezzel meghaladta az 1,35 milliárd dollárt.
A kriptotőzsdék forró és hideg tárcák kombinációját alkalmazzák a digitális valuták tárolására. A forró tárcák számítanak a tárcák legkevésbé biztonságot formájának, így várhatóan ezeket érik leginkább a támadások.
A legtöbb kriptorajongó úgy hiszi, hogyha tőzsdén hagyja értékeit, akkor gyorsabbak folyósíthatóak lesznek egy árfolyamösszeomlás esetén. Azonban a tőzsde forró tárcáiban hagyott digitális valuták jelentős veszélyben lehetnek.
Ezeket a digitális eszközöket általában harmadik felek tárolják. Mivel ők rendelkeznek a privát kulcsokkal, így gyorsan bukhatod megtakarításaidat, ha célkeresztbe veszik őket a bűnözök.
A tőzsdék általában nagyon sok pénzt tárolnak ezeken a forró tárcákon, így a hackerek közkedvelt célpontjai.
Ezek a támadások néha olyan nagy mértékűek, hogy az egész piacra kihatnak. A 2016-os Bitinex támadásban 72 millió dollárnyi bitcoint loptak el, mely 20%-os esést okozott a bitcoin árfolyamán.
Inkább hideg tárcát használj
A „hideg tárolás” a legjobb módja a támadók megfékezésére. Egy hideg tárca általában offline van tárolva és ez a legjobb a hosszú távú birtokosok számára.
Ennek a tárolásnak is megvannak a veszélyei, de ha elővigyázatosak vagyunk, akkor sokkal biztonságosabbak, mint a forró tárcák. A Coinbase például 98%-ban papír és hardware tárcákon tárolja kriptovalutáit.
Ezt leginkább Nano Ledgerek segítségével intézik. A gyártói kompromisszumok ellenére ezek teljesen offline készülékek, így némi elővigyázatossággal és biztonsággal távol tarthatók vele a hackerek.
A 2019-es év négy legnagyobb kriptotőzsde támadása több mint 69 millió dollár veszteséget okozott. A június 27-ei Bitpoint támadás több mint 1 milliárd yen károsodást okozott a tőzsde számára.A támadok emellett 2,5 milliárd yent loptak el az ügyfelektől.
A szingapúri Bitrue tőzsde hackertámadása 4,2 millió dollártól fosztotta meg az ügyfeleket.
A Bitrue támadás május 7-én történt. A Binancenek is volt összetűzése hackerekkel, több mint 7 000 bitcoint, vagyis 40 millió dollárt loptak el április elsején.
Biztosítva van?
A Binance a következő bejelentést közölte a támadás után:
„Ma észrevettünk egy nagymértékű biztonsági rést, 2019 május 7-én 17:15:24-kor (UTC). A támadok megszereztek sok API kulcsot, kétfaktoros belépési kódot és elképzelhető, hogy egyébb adatokat is. A támadok több technikát alkalmaztak, adathalászást, vírusokat és egyéb támadásokat. Továbbra is nyomozzuk, hogy milyen metódusukat alkalmazhattak.”
A tőzsde azonban alaposan felkészült egy ilyen eseményre. Van egy SAFU alapjuk, hogy megvédjék a felhasználókat.
A Binance elmondta az alapról:
„Alapítunk egy Secure Asset Fund for Users (Biztonsági Alap a Felhasználók Számára – SAFU) 2018/07/14-től minden kereskedési költség 10%-át a SAFU kapja, hogy megvédjük felhasználóinkat és vagyonukat bármilyen esetben. Az alapot egy különálló hideg tárcában fogjuk tárolni.”
Milestone #safu pic.twitter.com/EV3viRuMX0
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) January 30, 2019
Philip Martin, a Coinbase biztonsági alelnöke is megerősítette, hogy a tőzsde biztosítja a forró tárcákban található összegeket.
Egy blogbejegyzésben Martin azt mondta, hogy a Coinbase 255 millió dollár felső értékig fedezi a forró tárcákat. A tőzsde azonban nem fedezi a veszteségeket, ha egy felhasználó kompromitálja saját számláját.
Olvasatad már? Tim Draper szerint a bitcoin megváltoztatja majd életünket
Azonban nem minden tőzsde olyan felkészült a támadásokra, mint a Binance, szóval a felhasználóknak óvatosnak kel lenniük. A legfontosabb tényező, hogy ne tároljuk minden megtakarításunkat egy tőzsde forró tárcájában.
Forrás: ethereumworldnews.com
Kiemelt kép: Denizli Haberim
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂