A kriptoelemzők előrejelzései alapján a világkereskedelem végül át fog állni a kriptopénzek használatára. Ez többféle hatással is lesz a banki folyamatokra, de a legtöbb pénzintézmény most mintha homokba dugná a fejét, hogy ne is lássa a közelgő veszélyt.
A Nemzetközi Valutaalap hozzáállása a kriptókhoz sajátosnak mondható, mintha jobban otthon érezné magát az iparágban történő változások között.
Az új IMF kiadvány szerint a bankokat, és a készpénzes tranzakciókat kiüthetik a digitális pénzek. Kifejezetten megemlíti a fiathoz kapcsolt stablecoinokat, mint tökéletes helyettesítőit a hagyományos valutáknak.
Egy július 15.-i fintech jelentés, amely „A digitális pénz felemelkedése” címmel jelent meg, kimutatta, hogy már elindult a verseny a techcégek és a bankok, hitelkártya-társaságok között.
Ahogy a szerző megfogalmazza:
„A digitális pénzek ugyanúgy terjednek a fogyasztói köztudatban, mint ahogy a törvényhozók körében. A készpénz és a számlapénz szinte kapkod azért, hogy e-pénz lehessen, hogy hozzákapcsolják olyan valutákhoz mint az euró vagy a dollár.”
Az IMF optimistán tekint a stablecoinokra
A jelentés ennél is tovább megy, letisztázza az előnyök mellett a hátrányokat is, amelyek a tömeges elterjedés során felléphetnek. Ez még inkább megerősítheti a digitális pénzek útját a monopólium irányába.
Ahogy az IMF figyelmeztet rá, a fiat pénzek most a létükért küzdenek, és ez egy ádáz küzdelem, amelyben végül a kriptók kerekedhetnek felül.
Christine Lagard, az IMF elnöke támogatóan nyilatkozott a blokklánc-technológiáról a múltban. Ahogy véli, a blokkláncos innovációk felrázhatják a világ pénzügyi rendszerét.
Egy április 10.-i CNBC interjúban megjegyezte, a központi bankok végre elkezdték elismerni a blokklánc potenciálját.
Emellett kiemelte, a bizalom és a stabilitás fontos a pénzügyi célú blokkláncos megoldások esetén, és szerinte ezeknek az aspektusoknak kell rendezetten tartani az iparágat. Ahogy várható is volt, ezzel a szabályozás szükségessége mellett tette le a voksát.
Az egyik kriptopénz, amelyik osztozik a bankok szabályozási törekvéseiben, az XRP, a Ripple kriptója. Nem meglepő, hogy az IMF vezetője korábban már elismerte mind a Ripple, mind a Circle létjogosultságát.
A Ripple jelentős partnerkapcsolatokkal rendelkezik a világ legnagyobb bankjai között, beleértve a központi bankokat is.
Az USA törvényhozása harcba száll a Facebook kriptopénzével
A pénzintézményekhez hasonlóan a kormányok is szembesültek a digitális pénzek valóságával. A világ néhány kormányzata pedig úgy döntött, megpróbálja eltaposni a kezdődő burjánzást. Az USA jogalkotói egyenesen meg akarják tiltani, hogy a techcégek belépjenek a pénzszolgáltatások területére.
A törvényjavaslat, amely a „Techcégek távoltartása a pénzügyi szektortól” néven fut, kimondja, hogy az éves 25 milliárd dollárnál nagyobb bevételű vállalatok számára tilos lesz a saját kriptopénz létrehozása.
Ez tulajdonképpen a Facebook Libra nevű kriptoprojektje ellen született meg.
A Libra 2020-as indulása mindenesetre most kérdésessé vált, miután a törvényhozóknak el kell döntenie, elfogadják-e ezt a jogszabályt. A tervezet szerint a Facebook és 28 partnere által kibocsátott kriptó esetében a
Libra Társaság központi bankként működne, holott nincs erre jogosultsága.
Olvastad már? A kriptopénzekről beszélt Debreczeni Barnabás, a MrCoin.eu alapítója a keddi Millásreggeliben
Az IMF-fel ellentétben – bár ez is a kriptó jövőjét támogatja bizonyos nézőpontból – az USA elnöke, Donald Trump inkább dollár tartására buzdít. Szerinte a digitális pénzek értéke a semmin alapul.
Forrás: ethereumworldnews.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂