Miért látunk ilyen nagy kilengéseket a bitcoin árában hétvégente?

-

A Bloomberg legutóbb közölt megfigyelése rávilágít, hogy május óta a bitcoin hirtelen áremelkedéseinek 40%-a a hétvégi kereskedési aktivitásnak volt köszönhető.
A hét hét napján, 24 órában üzemelő kriptotőzsdék és a szombaton valamint vasárnap is aktív day-traderek elérték, hogy a hétvégék vadnyugatnak számítanak a kriptopiacon.

A kriptopiac nem pihen

Miközben a hagyományos piacok és tőzsdék péntek délután bezárnak, a kriptokereskedelem egy külön világ. A kriptotőzsdék az év 365 napján üzemelnek, a hét minden napján, 24 órában, és a kriptopénzek mozgatásához nem feltétlenül kell emberi felügyelet – a kereskedés szó szerint az idő körül forog.
A legutóbbi jelentés alapján a legnagyobb kilengés közül néhány hétvégén történt, beleértve a bitcoin hírhedt rekordmagas árát, a 2017 december 17.-it, amely szintén vasárnap volt.
A Bloomberg elemzői által összegyűjtött adatok alapján az idei kiugrások a BTC árában május óta 40%-ban a hétvégéken következtek be.
Nehéz megmondani, mi készteti a trédereket arra, hogy hétvégén is kereskedjenek.
A ProChain Capital, egy kriptófókuszú befektetési alap elnöke, David Tawill szerint több különböző, de egymással mégis kapcsolatban álló oka van annak, hogy a jelek szerint szombaton és vasárnap megőrül a kriptopiac.

A kisbefektetők hétvégente néznek be a piacra

Tawil úgy hiszi, sok tapasztalt kereskedő a nagy mozgásokat előidéző bejelentéseket hétfőnként várja, és ezért próbálnak meg a játékban maradni hétvégén is. Ez az „elé futunk az új ciklusnak” viselkedés, ahogy ő nevezi.
Hunter Horsley, a Bitwise ügyvezetője úgy gondolja, a piacot igazából a kisbefektetők mozgatják. Ezt azzal magyarázza, hogy gyakran az egész hétvégét azzal töltik, hogy az iparági fejlesztésekről értekeznek, amely után az alulértékelt tokenek felé fordulnak.

A Bloombergnek ezt így fogalmazta meg:

„A piac egymástól független szereplőkből áll, legyenek kicsik vagy nagyok, és azt gondolom, hétvégén ezeknek az embereknek egyszerűen több ideje van arra, hogy átolvassák a heti híreket, a barátaikkal beszélgessenek, és megosszák egymással az izgalmas dolgokat, amelyekről hétközben hallottak.”

Mások, mint amilyen pl. Mike McGlone, a Decred vezetője, és a Bloomberg egyik elemzője szerint a legtöbb hétvégi kiugrás kevesebb szereplő együttes kereskedési viselkedésének az eredménye.
Zeppettini magyarázata szerint viszont ezek olyankor történnek, amikor a bankok zárva vannak, és ezért vezetnek súlyosabb árfolyamingadozásokhoz.

Lehet érdekel: Kriptopénzek határidős kereskedése a Binancen

Ezzel a megállapítással McGlone is egyetért, de hozzáteszi, valószínűsíthetően a könnyen elérhető profit miatt járják ezt az utat ezek a kifinomult, többnyire ázsiai kereskedők.
Forrás: cryptoslate.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

A MicroStrategy 3 milliárd dollárt fektet Bitcoinba, zuhan az MSTR

A MicroStrategy, a híres üzleti intelligenciával foglalkozó vállalat, sikeresen zárt egy 3 milliárd dolláros tőkebevonást újabb Bitcoin-vásárlások finanszírozására. Azonban a cég részvényei, az MSTR estek, ami...

Hagyd az íróasztalt a napfényért és a tengerpartért: 5 kripto a szökéshez

Vendégbejegyzés Itt a tél, de a kriptopénzek piaca felforrósodik! Ha már régóta arról álmodsz, hogy elhagyod az íróasztalodat, és a napsütötte tengerpartra mész, ez az öt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.