A Facebook Libra kriptopénzének korai hozzáférésű kódja két hete megjelent a GitHubon. A kritikusok és a trollok gyorsan rávetették magukat, már közel 10 000 felhasználó „csillagozta” be a kódot.
A Facebook Libra kriptopénzének kódbázisa nem annyira sikeres, mint amit a GitHub egyik legnagyobb projektjétől várnánk. Két hete folyamatosan erről beszélnek a kritikusai és már a trollok is kipécézték maguknak a projektet.
A GitHub-projektet már közel 10 000 felhasználó „csillagozta be”. Mindez azt jelzi, hogy jelentős az érdeklődés a nyílt forráskódú szoftverek rajongóitól.
Emellett már több mint ezer klónja létezik a kódbázisnak, egyesek pedig már kísérletezni is kezdtek a Librával.
Voltak, akik olyan tulajdonságokat is hozzáadtak a kódhoz, melyeket a bitcoinhoz hasonló kriptopénzekben találhatunk. Ebből már látszik, hogy ezek a próbálkozások nem túl komolyak.
Itt van például a „Libra Classic.” Mikko Ohtamaa, a kitalálója is egy viccnek nevezte. Bevallotta, hogy „trollkodni próbál”, és az egészet csak egy poénnak kell venni.
Másfelől Albert Castellana, a Radix DLT kriptostartup termékfejlesztője azt mondta, hogy eddig nem találtak valódi hibát a kódban. A legtöbb bug valamilyen build-hiba vagy elgépelés volt. A kritikusok azonban továbbra is hiányolják a decentralizációt.
Nem lesz decentralizáció
A Librát alapvetően úgy tervezték, hogy 28 alapítótag felügyeljen a tranzakciók engedélyezéséért és a blokkok létrehozásáért. Azonban a Facebook abban reménykedik, hogy idővel bővülni fog ez a hálózat.
A bitcoinnal összehasonlítva a jelenlegi felhasználás az egyik legnagyobb különbség. A Libra jelenleg még nem érhető el, és senki sem használhatja.
De ha hihetünk a bejelentésnek, akkor 2020-as indulása után valószínűleg a Facebookon, a WhatsAppon és a Facebook egyéb alkalmazásain is használhatjuk majd.
Idővel valószínűleg egyéb oldalakon is használható lesz, valószínűleg a Libra Association tagjainak oldalán, de eddig ez nem került megerősítésre.
A kriptoközösség számos tagja kritizálta a Libra blokkláncának beleegyezés alapú felépítését, nem csak a közösségi médiaoldalakon, hanem a Libra GitHub-oldalán is.
Az elmúlt pár nap során több mint 160 lehetséges problémát jelentettek a Libra kódjában. Ezek közül több mint 100 került lezárásra a kódbázis igazolt felhasználói által, számos pedig „témaidegen” jelölést kapott.
Egy „gazhayes” nevű GitHub-felhasználó a következőt írta:
„Felfedeztem egy jelentős hibát, de nagyon egyszerű a megoldása… A problémát egyszerűen meg lehetne oldani egy engedélyek nélküli rendszerrel.
Az átvételi kérelmet zárolták és témaidegen jelölést kapott a Libra GitHubjának adminisztrátora által. Ezután sokan kiálltak gazhayes posztja mellett, mint jogos megjegyzés.
Ben Mauer, a Calibra techfejlesztője a következőt írta:
„Elismerjük, hogy ez egy közös érdek, ami nagy változásokat fog hozni, ezért is kell közösséget építenünk köré. A párbeszéd lehetősége azonban nem azt jelenti, hogy nincs moderálás.
A témától eltérő megjegyzések elterelnek minket a hasznos diszkurzustól. A 83-as számú téma nem volt produktív, illetve jelentős moderációt igényelt volna.”
Olvastad már? 76 000 dollárért megy a bitcoin Zimbabwéban
Forrás: coinspeaker.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂