Jimmy Song, bitcoinvállalkozó és -oktató leírta egy változatos kriptopénz-portfolió előnyeit (azt a párat). Elmondta, hogy miért nincs sok értelme másérméket adni egy bitcoinportfólióhoz.
Olvastad már? 30 millió dolláros befektetés az Ethereum Alapítványnál
Miért ne tegyél fel mindent egy lapra
A tőzsdepiacon a diverzifikáció az árfolyamingadozás és a kockázat csökkentése végett éri meg. Ha tíz különböző részvényt vásárolsz egy helyett, akkor be vagy biztosítva annak az egy cégnek az összeomlása ellen.
A részvényeknek azonban sokkal átláthatóbbaknak kell lenniük, szóval problémás a párhuzam.
A kriptopénzek esetében azonban ez nem áll fent. A valóság a kódban rejlik, mely a legtöbb befektető számára értelmezhetetlen. Előfordulhat az is, hogy a kód nem elérhető, csak a fehér könyv.
A kriptopénzek esetében nincsenek meg azok a fékek és ellensúlyok, mint a részvények esetén. Ezért is fordulhat elő, hogy a fejlesztőcsapat könnyen tesz hatalmas ígéreteket, melyeket utána nem tud teljesíteni.
A valós értéket bőven túlszárnyalhatják a jó ígéretek, mivel a legtöbb ember csak ezt veszi észre.
A lehetséges pénzkeresés esélyét jóval túlbecsülik, és az esetleges kockázatokat próbálják a szőnyeg alá söpörni. De ezzel nem csökken az árfolyam-ingadozás veszélye.
Miben más a bitcoin
Amikor a bitcoin elindult, nem voltak túlzó ígéretek vagy eladási kísérletek, egyszerűen még nem is létezett rá a piac.
Az elképzelés sikere egyedül a kódbázison múlt, mely a fehér könyv kiadása előtt került befejezésre, majd túlszárnyalta saját ígéreteit.
A bitcoin kódbázisát már több ezer olyan ember vizsgálta át, akik sokkal jobban értenek hozzá, mint az átlagember.
Valóban nyílt forráskódú és decentralizált. Song szerint ezért is lenne helye a portfóliódban.
„A technológiai hátteret általában nem sokan értik meg, rajtuk kívül mindenki csak abban bízhat, hogy a fehér könyvben leírtakat az alkotók meg tudják valósítani. Semmi sem tudja megerősíteni, hogy megvalósítható-e Satoshi elképzelése, csak a fejlesztők által kiadott információk alapján tudunk dönteni.” – magyarázta Song
Szerinte megfontolandók azok az altcoinok, melyek kódja nagyrészt a Bitcoinén alapul: ilyenek a litecoin vagy az olyan forkok, mint a bitcoin cash és a bitcoin SV.
Azonban ezek között nagy különbségek nincsenek, és gyakran rosszabb a kód karbantartása, mint a bitcoiné ezért nem csökkentik az összeomlás rizikóját.
Song hozzátette:
„A legtöbb kriptopénz nem kerül átvizsgálásra, sokszor csak a marketinganyagokra hagyatkozhatunk (vannak esetek amikor még arra se!), emiatt ez az egész egy fordított bizalmi piramis, melynek alján az alapító áll.”
Szóval mibe fektessünk?
Akkor mire is lehet szükségünk a bitcoinon kívül? Song szerint mindenki végezze el a saját kutatását, ha lehet olvassuk el a kódbázisokat is.
Erre valószínűleg nem lesz lehetőséged, hacsak nem vagy programozó és nem akarod megtanulni.
Mások véleményére nem érdemes hagyatkozni, mivel nem fogunk objektív értékeléseket hallani. Így a legbiztosabb dolog amit tehetünk, hogy bitcoint birtokolunk egyedül és el is felejtjük a különböző másérméket.
"Diversifying" from Bitcoin to other so called cryptocurrencies is like saying you should diversify from $US to Boliviar and Zimbabwean $. It's a REALLY BAD idea..
— Anders_ (@Anders_) May 21, 2019
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon . Legyen szép napotok!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!