A kínai bitcoinbefektetők egyre több és több bitcoint követelnek, miután folyamatosan zuhan nemzeti valutájuk értéke a Kína és Egyesült Államok közötti kereskedelmi háború eredményeképp. Az esés miatt a befektetők bitcoinra váltják egyre értéktelenebb jüanjukat.
Olvastad már? Mark Mobius szerint mégis lehet jövője a bitcoinnak
A kínai kormány próbálkozásai a kriptotőzsdék betiltására és magas költségek kiszabásra nem tudta megállítani a befektetők érdeklődését.
Donald Trump, az USA elnöke május 10-én több ezer kínai termékre vetett ki 10-25%-ig terjedő védővámokat.
Azóta a bitcoin árfolyama 26%-ot ugrott, 6299 dollárról csaknem 7938 dollárra emelkedett a CoinMarketCap adatai szerint.
A bitcoin árfolyamának emelkedése szoros összefüggésben lehet a jüan elértéktelenedésével. A jüan árfolyama csaknem 2%-ot csökkent a dollárral szemben, így a kínai befektetők egyre kevésbé bíznak nemzeti valutájukban, emellett a szakértők szerint is tovább eshet a jüan árfolyama.
Andy Brenner, a National Alliance Securities nemzetközi jövedelmekkel foglalkozó vezetője a következőt írta:
„Ha Kínában vagy és diverzifikálni szeretnéd befektetésed, akkor a bitcoin logikus döntés lehet a közeljövőben.”
„Ugyan nem tudjuk pontosan, hogy ki vásárol bitcoint, de azt látjuk, hogy a jelenlegi áremelkedés összefüggésben lehet a kínai jüan árfolyamromlásával.”
Dovey Wan, a Primitive Ventures kriptopénzholding-társaság társalapítója is korrelációra hívja fel a figyelmet a bitcoin és a kínai jüan váltóárfolyama között.
„Lehet, hogy csak véletlen, de javítsanak ki, ha tévedek. Úgy tűnik, hogy a bitcoin a nyerő, amíg Kína és az USA is csak veszít a kereskedelmi háborúval.
A Forbes szerint az ázsiai befektetők igénye egyre növekszik a biztosérmék iránt, mivel a Tether segítségével próbálnak pénzt kimenekíteni Kínából és Hongkongból.
Philippe Bekhazi, az XBTO New York-i kriptokereskedőcég vezérigazgatója elmondta:
„Nagyon sok hongkongi befektetővel beszéltem. Egyre növekszik az érdeklődés a stabilkoin iránt, mivel az emberek így próbálják kimenekíteni vagyonukat Kínából és Hongkongból.”
A legtöbb pénzmozgás tőzsdén kívül (OTC) vagy külföldi tőzsdéken zajlik, melyeket VPN-eken keresztül érnek el. Emiatt nagyon nehéz megmondani, hogy pontosan mennyi kereskedés is zajlik Kínában.
Dave Chapman, a hongkongi OSL nevű OTC brókercég elnöke azt mondta, hogy a kriptokereskedések legalább 20%-a ered Kínából.
Elmondta:
„A legtöbb kínai OTC-kereskedés WeChat csoportokban zajlik.”
Ginni Rometty, az IBM vezérigazgatója csütörtökön a CNBC-nek elmondta, hogy a két nagyhatalom közötti kereskedelmi háború a digitális adatok szabad áramlását is veszélyezteti, mivel a centralizált nagyhatalmak könnyen cenzúrázhatnak információkat.
„Remélem, hogy megoldódnak ezek a dolgok. De azt is elmondom, hogy a fizikális árukra kivetett mindenféle védővámok mellett a digitális értékek kereskedése körül is tisztázni kellene a szabályokat.”
„Az adatok szabad áramlása talán még fontosabb is, különösen az, hogy az adatok ne legyenek lokalizálva. Ezek mind nagyon komoly ügyek és remélem, hogy a kereskedelmi egyezmények ezeket is megoldják majd.”
A Bitcoin egy decentralizált hálózat, mellyel az emberek cenzúramentes környezetben küldhetnek egymásnak értéket, bármilyen kormány vagy harmadik fél beleszólása nélkül.
Forrás: dailyhodl.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!
Ha tetszenek a posztok és az oldalam, illetve szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt megteheted:
BTC: 37Vhz41ZecsMqmDkCntAmY8JUsu6Jp32DC
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0x7A653baD688C5c09C2D8A4A1eb39C1505e48CaCd
KÖSZÖNÖM!