Egy ismeretlen ETH-felhasználó véletlenül 90.000 dollárt költött gas díjakra, miközben csak 2200 dollárnyi ethert szeretett volna átutalni.
Az Etherscan adatai szerint a felhasználó 34,26 ethert fizetett – ami a jelenlegi árakon 89.200 dollárt ér – azért, hogy 0,87 ETH-t, azaz mindössze 2262 dollárt utaljon.
Az esetről az X-en számolt be a DeFiac nevű felhaználó egy augusztus 11-i bejegyzésében.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A cikk írásakor az ethereum hálózaton a gas díjak éves szinten 2 és 4 gwei közötti mélyponton mozognak, ami azt jelenti, hogy egy ETH átutalás legfeljebb csak 5 dollárba kerülhet. Százalékban kifejezve a felhasználó több mint 1.783.900%-kal fizetett túl.
Az úgynevezett „fat finger” (magyarul kövér ujj) tranzakciók nem ritkák a kriptotérben. Ez a jelenség azt az okot sejteti a megmagyarázhatatlan vagy félresikerült utalások mögött, hogy a felhasználó gépelés közben véletlenül rossz billentyűt ütött le a billentyűzetén.
2023. október 10-én egy NFT.kereskedő 1055 ETH-t – ami akkoriban 1,6 millió dollárt ért – fizetett ki egy NFT-ért, ami csak 1000 dollárba került.
Április 6-án egy OpenSea-felhasználó 100 ETH-t – akkoriban 191.000 dollárt – költött egy ingyenes NFT mintelésére, sokak szerint azonban itt inkább mosókereskedésről volt szó.
Nem csak a lakossági résztvevők követnek el hibákat az átutalások során. 2021 májusában a szingapúri székhelyű Crypto.com kriptotőzsde véletlenül 7 millió dollárt küldött Thevamanogari Manivelnek, a tőzsde ausztrál felhasználójának.
Manivel azóta sem jelentkezett, és a pénzből egy több millió dolláros kúriát vásárolt Melbourne-ben, mielőtt mintegy 4 millió dollárt küldött volna egy tengerentúli bankszámlára.
A nőt bűncselekményből származó jövedelemmel való kereskedésért 209 nap börtönbüntetésre ítélték.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Nem mindig a „kövér ujj” a hiba
Bár a gas díjak túlfizetése az Ethereum mainneten lehetett véletlen, azonban a pénzmosás kifinomult formáját sem lehet kizárni mögöttes indokként.
A felhasználónak azonban ebben az esetben tisztában kell lennie azzal, hogy melyik Ethereum-validátor fogja érvényesíteni az adott tranzakciót, és biztosítania kell, hogy azt a megfelelő blokkban küldték be.
Innen kezdve az anonim felhasználónak együtt kellett volna dolgoznia az érvényesítőkkel, hogy biztosítsa, hogy a pénzeszközöket nem a helytelen szervezetnek osztották szét.
Egy 2023 októberi jelentésében a Northstake kriptostake-cég megállapította, hogy a teljes illegális és magas kockázatú tevékenység a három Ethereum stake protokollon és a mainnet egyes területein 0,46% és 1,56% között mozgott.
Bár ez a szám viszonylag alacsony, a Northstake szerint ez aggodalomra ad okot a szabályozott szervezetek részéről, akik a likvid stake protokollokba és tágabb értelemben az Ethereum-alapú decentralizált pénzügyekbe kívánnak belemártózni.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Bitcoin egyik fontos indikátora végre bikásra fordult
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.