Hétfőn reggel, az ázsiai piacok nyitásakor a kriptopiac komoly ütést kapott. A teljes piaci kapitalizáció 12,5%-kal zuhant, és ez az első alkalom február közepe óta, hogy a piaci kapitalizáció 2 billió dollár alá esett.
A Fed kamatdöntései indították el a spekulációkat, vagy valami más van a háttérben?
A Bitcoin jóval 60.000 dollár alá esett, jelenleg 56.400 dollár körül kereskednek vele.
Az Ethereum, a második legnagyobb kriptovaluta szintén jelentős, 21,2%-os esést szenvedett el ugyanebben az időszakban, most körülbelül 2450 dolláron áll.
Az Ethereum éles esése az egész ökoszisztémájára hatással volt, a maximális gas-díj 710 gwei-re emelkedett, míg az aktuális átlag 350 gwei körül van.
Colin Wu, az iparágban ismert szakértő rámutatott, hogy az Ethereum árának további esése nagy léptékű likvidációkat eredményezhet a DeFi protokollokban is.
„Ha az Ethereum 1950 dollárra esik, 92,2 millió dollárnyi kriptoeszköz likvidálódna a DeFi protokollokban; ha pedig 1790 dollárra esik, 271 millió dollárt vesztenének a kereskedők.”
Dollár százmilliók tűntek el
A piaci esés szélesebb körű hatásai a likvidációs adatokból is egyértelműek, mivel több mint 800 milliós kár jelentkezett, ebből 699,45 millió dollárt long pozíciókból és 100,56 millió dollárt pedig short pozíciókból likvidáltak.
A legnagyobb egyedi zárás a Huobi tőzsdén történt, ahol egy 27 millió dollár értékű ügyletet állítottak le.
A híres piaci mutató, a Crypto Fear&Greed Index is 26 pontra zuhant, elérve a félelem zónáját.
Ez a mutató a piacon növekvő negatív hangulatot tükrözi, ami nem meglepő ebben a helyzetben.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
A Bitcoin mainstream lett, de most már makrogazdaságra támaszkodik?
Sok iparági szakértő úgy véli, hogy a közelmúltbeli esés valószínűleg makrogazdasági események miatt következett be.
A Bank of Japan szokatlanul kemény állásfoglalása a múlt héten, valamint az Egyesült Államok-beli Federal Reserve óvatos hozzáállása a kamatcsökkentésekhez, alaposan megnövelte a piaci bizonytalanságot.
Néhány kereskedő úgy véli, hogy a súlyos helyzet végül arra kényszerítheti a Fedet, hogy szeptemberben kamatot csökkentsen, amolyan tűzoltásként.
A népszerű közösségi előrejelzési piac, a Polymarket adatai szerint az elmúlt 24 órában 11%-kal nőtt annak valószínűsége, hogy a Fed sürgősségi kamatcsökkentést hajt végre.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? „Még nem kell pánikba esni”: Mely érméket kell tartani, és türelmesen várni a piaci összeomlás közepette
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.