Az egyiptomi hatóságok 29 embert, köztük 13 külföldit tartóztattak le azzal a gyanúval, hogy egy online kriptopénz csalást működtettek, amely állítólag befektetők ezreit verte át.
Az állami média beszámolói szerint a hálózatnak mintegy 620 000 dollárt sikerült felhalmozni az áldozatok kárára a jelenleg súlyos gazdasági válságtól és féktelen inflációtól szenvedő országban.
Az ügyészség szombaton közleményt adott ki, amelyből kiderül, hogy a „HoggPool” online platform mögött álló csoport megtévesztette az ügyfeleket azzal, hogy jogtalanul pénzügyi nyereséget ígért számukra.
A közlemény szerint az ügyfeleknek magas nyereség ígéretével vonzó árakkat számítottak fel különböző kriptopénz-bányászati és kereskedési szolgáltatásokért.
Amr Adib, egy talkshow műsorvezetője kiemelte a rendszer lényegét, megjegyezve, hogy „az ügyfelek 4000 egyiptomi fontot fizettek egy számítógépes bányászati eszközért, hogy cserébe 30 000 egyiptomi fontot keressenek, azoknak, akik 100 000 egyiptomi fontot fizettek, egymillió egyiptomi font nyereséget ígértek”.
Augusztusban a HoggPool elindította működését, majd februárban hirtelen eltűnt, magával vitte a befektetők pénzét.
Az Al-Ahram állami napilap szerint a hatóságok 16 egyiptomi és 13 külföldi országbeli állampolgárt tartóztattak le a hálózattal kapcsolatos nyomozás során.
A hatóságok 95 mobiltelefon, 3367 SIM-kártya és 41 külföldi bankkártya lefoglalásáról is beszámoltak.
A hálózat állítólag egy új, „Riot” nevű platform elindítását tervezte, amikor elfogták őket.
Sajnos ez az incidens akkor történt, amikor Egyiptom az eddigi egyik legsúlyosabb gazdasági válsággal küzd, az egyiptomi fontot egy év alatt a felére értékelték le az amerikai dollárhoz képest.
Olvastad már? Zeta Broker automatikus kriptokereskedési rendszer
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.