5 tévhit a bitcoinnal kapcsolatban

-

Az amerikai felnőttek 75%-a hallott már a bitcoinról. Azonban tudásuk nem mindig megbízható forrásból származik, így összeszedtük a bitcoinnal kapcsolatos 5 legnagyobb tévhitet.

A bitcoinnal kapcsolatos leggyakoribb tévhitek
1. A bitcoin anonim

Nem meglepő, hogy ez az egyik vezető tévhit. Még a YouGov által közölt kérdőív is az alábbi kérdést teszi fel:

„A kriptopénz egy digitális vagy virtuális pénz, melyet decentralizált, biztonságos, és sok esetben anonim módon terveztek. Mindezeket észben tartva az alábbiak közül melyik kriptopénzekről hallott már?

Sokan nem tudják, hogy a bitcoin blokklánca publikus. Bárki láthatja a 2009-es születése óta történt összes tranzakciót a blokkfelfedezők segítségével.
Azonban annyi igaz, hogy a nagy betű- és számhalmaz nem fog sokat jelenteni az átlagember számára. Azonban a bitcointranzakciók könnyebben lekövethetőek, mint a készpénz, így a kormányok sokkal könnyebben lekövethetnek valakit anélkül, hogy a pénze anonim lenne.
Tulajdonképpen a hatóságok egyre sikeresebbek a blokkláncon zajló tranzakciók feltárásában.

2. Csak bűnözők használják

A bitcoinnak már régóta nagy problémája, hogy a Silk Road fennállása óta a bűnözéssel asszociálják az emberek.
A dark weben üzemelő piacon illegális javakat és szolgáltatásokat lehetett vásárolni és eladni, így sok illegális aktivitás zajlott, melyeket bitcoinban fizettek.


Emellett a zsarolóprogramok is előszeretettel használják a bitcoint, ugyanis elektromos, gyors és egyszerű.
Azonban a tranzakciók átláthatósága és nyíltsága miatt a bűnözők általában falba ütköznek, mikor fiatra váltanák bitocinjukat. Arról nem is beszélve, hogy a tranzakciók láthatók.
A bitcoinnak hatalmas szerepe volt a különböző gyermekpornográfiával foglalkozó weboldalak bezárásában, ugyanis a bitcoincímek segítségével tudták lenyomozni az oldalt futtató szervert.
Ezzel a bitcoin sokkal rosszabb valuta a bűnözők számára, mint az amerikai dollár (amely még mindig a legnagyobb kedvencük). A 100 dolláros címletek nagy része az Egyesült Államokon kívül drogdílerek tulajdonában van. Korábban a Messari is megírta, hogy minden 1 dollárnyi bitcoinhoz képest, amit a darkneten költenek el, nagyjából 800 dollárt mosnak tisztára.
Ha ez nem lenne elég, egy kutatás rávilágított, hogy az amerikai dollár 90%-án találni nyomokban kokaint. Lehet, hogy a bűnözők is használják a bitcoint, de ez nem jelenti azt, hogy csak ők használnák.

3. A hálózat hackertámadásoknak van kitéve

Egy másik tévhit, hogy a bitcoin hálózatát hackertámadások érhetik. A média folyamatosan a tőzsdék csalásairól és feltöréséről beszél, valamint áldozatok történeteiről, akik elbukták vagyonukat, így érthető, ha sokan úgy hiszik a bitcoin nem biztonságos.
A valóság azonban az, hogy a bitcoin blokkláncát sosem törték még fel. A kriptotőzsdék feltörése mindig az oldal biztonsági rései miatt történik, például, ha az ügyfelek vagyonát online is elérhető, ún. forró tárcákban tárolja az oldal.
Most, hogy a hálózat egyre decentralizáltabb és a hashráta is új csúcsot ért el októberben, a rendszer biztonságosabb, mint valaha.
Egyetlen entitás sem rendelkezik elég számítási teljesítménnyel, hogy támadást indítson a világon szétosztott több mint 10 000 csomópont ellen.

4. Csak a netes kockáknak való

Az iparban sok szó esik a blokkláncról, a bányászásról, hashrátákról, a nehézség állításról, hard forkokról, kódolásról és bányagépekről, így sokan azt hihetik, hogy a bitcoin csak kockáknak való.
Ebben akár valamennyire még igazuk is lehet. Azonban a bitcoin egyik alapvetése, hogy egy univerzális peer-to-peer értékátadási eszköz, mellyel bárki intézhet fizetéseket a világban, közvetítők nélkül.
A protokoll nem csak a technikai adataiból áll. A pénzügyi elérhetőség és szabadság mellett egy vagyontárolási eszköz is, amely sorra bizonyítja, hogy nem csak a programozó informatikusok eszköze.
Most, hogy a kormány legmagasabb szintjeiben is szó esik róla az USA-ban, Venezuelában és Kínában is, az átlagemberek is egyre jobban figyelnek rá.

5. Egy kormány leállíthatja a bitcoint

A bitcoin már számos országban „tiltották be”, Kínában pedig illegális a kereskedése, így sokan azt hihetik, hogy egy kormány leállíthatja.
Andreas Antonopoulos a következőt felelte, mikor arról kérdezték, hogy „nem aggódik-e amiatt, hogy egy nagy nemzetállam aktívan felléphet a bitcoin ellen:

„Emiatt egyáltalában nem aggódom, ezt már nem lehetne megtenni a bitcoinnal. A bitcoin annyi számítási teljesítménnyel bír, hogy egyetlen nemzetállam sem tudná megdönteni számításokon keresztül.”


A vezető kriptopénzt nem lenne könnyű megdönteni, ugyanis hatalmas mennyiségű chipgyártást és egy koordinált támadást igényelne, hogy elfoglalják a következő 10 perc blokkját.
Ezen a ponton a támadó felfedné magát, kizárnák és több milliárd dollárt veszítene a semmiért.

Olvastad már? Mi az Ethereum, és hogyan mükődik

Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Gary Gensler, a SEC elnöke januárban távozik posztjáról

Gary Gensler, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke hivatalosan bejelentette, hogy januárban lemond tisztségéről. A hírt csütörtökön erősítette meg egy Twitter-közleményben, valamint a...

Ripple (XRP) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium Ripple (XRP) A piaci hangulat rendkívül bikássá vált, és a Bitcoin hamarosan eléri a 100 ezer dolláros mérföldkövet. Miközben a többi altcoin szűk sávban kereskedik, az XRP...

Vajon a BTC át tudja törni a 100.000 dollárt, és lesz-e visszahúzódás a kitörés után?

A BTC az utóbbi időben folyamatosan új csúcsokat döntött a héten, ma átlépte a 99.000 dollárt, és már csak egy ugrás választja el a 100.000...

250 milliárd dolláros Bitcoin-tartalék emelheti az árfolyamot 1 millió dollárra?

Ahogy a Bitcoin korlátozott készlete egyre inkább előtérbe kerül, úgy terjed az ötlet, hogy nemzetek kezdhetnek el nagyobb mértékben kriptovalutát felhalmozni. Donald Trump választási győzelme...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.