Az angol csalásellenes hivatal, az NFIB bejelentette, hogy 43 olyan weboldalt blokkoltak, amelyek a blockchain.com oldalt próbálták meghamisítani, és ehhez köthető kriptós kiber-bűncselekmények elkövetésére lehettek használva.
Pete O’Doherty, a londoni rendőrség egyik tisztviselője elmondta, elsőként egy hamis email-címet tudtak azonosítani, amelyet úgy regisztráltak, mintha a blockchain.com oldalhoz tartozna.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Ennek a vizsgálata során találtak még 42 különböző weblapot, amelyek gyaníthatóan adathalászat céljából lettek létrehozva. A hatóságok azonnal blokkolták ezeknek az oldalaknak az elérhetőségét.
Az NFIB felszólította az érintett felhasználókat, hogy amennyiben kibertámadás áldozatává válnak, vagy ennek a gyanúja merül fel, azonnal jelentsék azt a bűnüldözési szerveknek.
A rendőrség elmondta, tavaly decemberig a lakossági bejelentések alapján már 300 ezer ilyen rosszindulatú weblapot blokkoltak.
🚨Watch out for these fake emails claiming you’ve won a “36-piece Tupperware set”.🚨
⚠️The emails lead to websites designed to steal your personal information.
💻Your reports have led to the removal of 295,300 malicious websites as of December 2023.
📨If you receive a… pic.twitter.com/S9RxQwaWF3
— Action Fraud (@actionfrauduk) February 7, 2024
Sok esetben az adathalász weblapok olyan régi trükköket is bevetnek, hogy azt mondják az áldozataiknak, hogy valamit nyertek, és ehhez kell megadni az adataikat.
A kriptoiparon belül továbbra is jelentős problémát okoz az adathalászat. Január végén a Trezor, az egyik népszerű hardvergyártó jelentette be, hogy egy biztonsági rés miatt 66 ezer felhasználójának az adata került rossz kezekbe.
Az eset után több tucatnyian jelezték, hogy adathalász emaileket kezdtek kapni, amelyekben a kriptotárcáik titkos adatai után érdeklődtek a küldők.
Ezzel egy időben rengeteg kriptobefektető kapott adathalász levelet egy új csalási próbálkozás keretein belül, amely szinte elárasztotta a kriptoközösséget.
Január 23-án jelentették a közösségi médiában, hogy jól ismert web3-as vállalatok nevében küldenek levelet a csalók, hamis airdrop ígéretével csapva be őket.
Ezekhez olyan cégeket próbáltak megszemélyesíteni, mint a Cointelegraph, a WalletConnect, vagy éppen a Token Terminal.
Később kiderül, hogy az adathalász próbálkozás a MailerLite, egy hírlevélküldő szolgáltatás feltörésével valósult meg.
A cég elmondta, a hackerek sikeresen megszerezték a hozzáférést több web3-as vállalathoz tartozó fiókhoz, miután egy ügyfélszolgálati megkeresés során a munkatársuk által követett link egy hamis bejelentkezési oldalra vezetett.
Az itt beírt jelszó segítségével a hackerek később hozzáfértek a rendszerhez.
A Nansen, egy blokkláncos elemzőcég elmondása alapján a hackerekhez köthető fő tárcacímre az eset óta nagyjából 3,3 millió dollárnyi beutalás érkezett.
Olvastad már? A Solana legutóbbi leállása mögött meghúzódó valódi okot felfedték
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.