Az USA egyik tőzsdei hatósága, a CFTC összesen 42,5 millió dolláros bírságot szabott ki a Tetherre és a Bitfinexre az USDT stablecoin ügyében.
A lépés rávilágít, hogy a közvélemény vélhetően félreértelmezi a CFTC jogköreit a stablecoinokkal kapcsolatban.
Október 15-én hozták nyilvánosságra a bírságot, amelyet a CFTC az árutőzsdei törvény megszegéséért rótt ki a két cégre. A Tether, az amerikai dollár árfolyamához kötött USDT kibocsátója a 2016-18 közötti vizsgált időszakban a létrehozott tokenek fedezeteként csupán 27,6%-nyi eszközt tartott letétben.
Ráadásul azzal is törvényt szegtek, hogy ennek az összegnek egy részét nem is fiat pénzben tartották, és külön működési, tartalékolási alapokat tartottak fenn.
Ugyanezzel az üggyel összefüggésben a hatóság a Bitfinex háza táján is vizsgálódni kezdett, „illegális, tőzsdén kívüli árucikk tranzakciók ügyében, ahol USA állampolgárok is érintettnek számítottak”.
Dawn Stump, a CFTC vizsgálóbizottságának a vezetője megosztotta, hogy amiatt aggódnak, ez a lépés azt a kézetet keltheti a felhasználókban, hogy a CFTC felügyeli, ellenőrzi a stablecoinokat és azok kibocsátóit.
A jelen esetben a CFTC árucikként definiálta a stablecoinokat, de ez egyfajta általánosításnak is tekinthető, és a hatóság napi gyakorlatának nem része a stablecoinokat kibocsátó vállalkozások felügyelete.
A Tether szintén nyilatkozott az ügyben, kiemelve, hogy a szükséges mennyiségű letéteket mindig fenntartotta. A hatósággal ők maguk is meg akartak egyezni, hogy lezárhassák ezt az ügyet, és a jövőre koncentrálhassanak.
Olvastad már? Szinte nincs kínálat a piacon 59.000 dollár fölött
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Jernej Furman
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!