A hosszú távú tulajdonosok nyereségességének csökkenése olyan szintet ért el, amelyet utoljára a medvepiac csúcsán, 2018-ban láttunk. A piac azonban az előző ciklus során elérte a mélypontot és visszapattant.
A Bitcoin (BTC) hosszú távú nyereségessége az előző medvepiac során utoljára 2018 decemberében látott szintre csökkent.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Glassnode kriptoelemző cég által megosztott adatok szerint a BTC-tulajdonosok átlagosan 42%-os veszteséggel adják el a tokenjeiket.
Bitcoin hosszú távú tulajdonosok. Forrás: Glassnode
A Glassnode adatai azt mutatják, hogy a top kriptovaluta hosszú távú birtokosainak, akik a tokenjeiket árulják, 32 000 dolláros költségalapjuk van, ami azt jelenti, hogy ezen birtokosok átlagos vételi ára 30 000 dollár felett van.
A jelenlegi piaci visszaesés a csökkenő jövedelmezőséghez hozzáadódva több makrogazdasági tényezőre vezethető vissza. A BTC-piac még mindig erősen korrelál a részvénypiaccal, különösen a technológiai részvényekkel, amelyek jelenleg még a kriptónál is nagyobb lejtmenetet mutatnak.
Az emelkedő infláció, amihez hozzáadódik, hogy a központi bankok nem tudják megfékezni, szintén növelte a BTC befektetők fájdalmát. Mivel sokkal kevesebb befektetés van a kezükben, a kereskedők és a hosszú távú tulajdonosok a rövid távú nyereségesség és a kevésbé kockázatos eszközök felé mozdulnak el.
Ez a BTC bányászok eladásából is látszott, a BTC bányászok történelmileg hosszú távú tulajdonosok voltak a magasabb profit reményében. Az energiaköltségek emelkedése azonban a bányászat növekvő nehézségei mellett beszűkítette ezen bányászok haszonkulcsát, így kénytelenek beérni a rövid távú nyereséggel.
A Bitcoin-bányászok egyenlege nagy kiáramlásokat tapasztalt azóta, hogy az árak a 24,5 ezer dolláros helyi csúcsról visszautasították, ami arra utal, hogy az aggregált bányászok nyereségessége még mindig bizonyos fokú stressz alatt áll.
Míg a bányászok kiáramlása 3.000-8.000 BTC között mozgott, a piaci adatok szerint azonban egy 18 ezer dollárra történő árcsökkenés havi 8.000 BTC kiáramlást eredményezhet.
A Bitcoin, a vezető kriptopénz jelenleg a 19 000 és 20 000 dollár közötti sávban mozog, és a szeptemberi többszöri kitörés ellenére is nehezen tudja legyőzni a 20.000 dolláros ellenállást.
Bitcoin bányászok nettó pozíciójának változása Forrás: Glassnode
A bányászok nyereségességével kiegészített hosszú távú birtokosi nyereségesség többéves mélypontra süllyedt. A szintek azonban meglehetősen hasonlóak ahhoz, amikor a kriptopiac a korábbi ciklusok során elérte a mélypontját.
A Bitcoin jelenleg a 19 000 és 20 000 dollár közötti sávban található, és a szeptemberi többszöri kitörés ellenére is nehezen tudja legyőzni a 20 000 dolláros ellenállást.
A csúcs kriptopénzzel jelenleg 70%-os árengedménnyel kereskednek a tavaly novemberben elért 68 789 dolláros piaci csúcsához képest.
Olvastad már? Fenyegetve érzi magát a JPMorgan vezérigazgatója a stabilcoinok miatt
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.