A kriptovaluta hackerek augusztusban több mint 10 kibertámadás során 313,86 millió dollárnyi digitális eszközt loptak el, ami kétségeket ébresztett az eszközosztály szélesebb körű elfogadottságával kapcsolatban.
A PeckShield blokkláncbiztonsági cég szerint csak az adathalász-támadások az összes ellopott kriptopénz 93,5%-át tették ki, ami 293,4 millió dolláros veszteséget okozott.
Az augusztusi öt legnagyobb hackertámadás közül két adathalász-támadás 238 millió dollár értékű bitcoinnnal és 55,4 millió dollár értékű daival rövidítette meg az áldozatokat.
További jelentős veszteségek közé tartozik a Ronin Network exploit, amely 12 millió dollárt szerzett vissza a hackertől, de 5,1 millió dollár értékű jogosulatlan kriptotranzakciókat szenvedett el.
A Nexera decentralizált pénzügyi protokoll szintén 1,83 millió dolláros veszteséget szenvedett el egy okosszerződés exploiton keresztül.
A kibertámadások miatti veszteségek továbbra is aggodalomra adnak okot
Az Immunefi augusztus 29-én kiadott jelentése szerint a kriptoiparban 2024 augusztusáig 1,21 milliárd dollár értékű digitális eszköz veszett oda hackerek és ún. „szőnyeghúzásos csalások” miatt.
Júliusban az indiai WazirX kriptotőzsde a 2024-es év egyik legnagyobb kibertámadásának áldozata lett.
A WazirX 234,9 millió dollárnyi kriptoeszközt veszített az egyik multisig tárcájáról.
A tőzsde jelenleg egy fokozatos terv végrehajtása során állítja helyre pénzügyi működését.
A WazirX szerkezetátalakítási erőfeszítései közé tartozik a szingapúri jogi eljárások folytatása.
Etikus kriptovaluta hackerek egyesülnek az ágazat védelmében
A kriptopénz-iparág védelme érdekében a hackerek okozta pénzügyi veszteségektől, egy etikus hackerekből álló csapat egy elit egységet hozott létre a védelem megerősítésére és a betörések megelőzésére.
A hackelés elleni válaszcsapatot, a Security Alliance vagy SEAL nevű csoportot a Paradigm kutatója, a Samczsun nevű fehérkalapos hacker vezeti, és 2023 augusztusi indulása óta több mint 900 hackeléssel kapcsolatos bejelentést kapott.
Az Immunefi augusztus 22-i jelentése szerint a kriptovaluták közel 80%-a soha nem nyeri vissza az értékét egy hackelés vagy exploit után.
Ez az értékvesztés gyakran nagyobb kárt okoz a projekteknek és a befektetőknek, mint közvetlenül maga az exploit.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Arthur Hayes újra Bitcoin áremelkedést jósol
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.