A kaszkádszerű likvidálások hiánya, a 25%-os delta-ferdülés és a margin-hitelezés aránya mind arra utal, hogy a Bitcoin ára 56 500 dollárnál érte el a mélypontját.
A Bitcoin (BTC) kereskedés első szabálya a „várakozás a váratlanra” kell, hogy legyen. Csak az elmúlt egy évben öt alkalommal volt 20%-os vagy annál nagyobb napi nyereség, valamint öt alkalommal 18%-os napközbeni lehívás.
Az igazat megvallva, az elmúlt 3 hónap volatilitása viszonylag szerény volt a közelmúltbeli csúcsokhoz képest.
Akár több millió dolláros intézményi alapkezelőkről, akár lakossági befektetőkről van szó, a Bitcoin világába újonnan belépő kereskedőket gyakran megbabonázza a helyi csúcsot követő 19%-os korrekció. Sokak számára még megdöbbentőbb az a tény, hogy a jelenlegi 13 360 dolláros korrekció a november 10-i 69 000 dolláros történelmi csúcsról kilenc nap alatt történt.
A lefelé irányuló mozgás nem váltott ki riasztóan nagy likvidálásokat
A kriptopénz kereskedők hírhedten nagy tőkeáttételű kereskedésükről híresek, és csak az elmúlt 4 napban közel 600 millió dollár értékű long (vételi) Bitcoin határidős kontraktust likvidáltak. Ez elég tisztességes számnak tűnhet, de ez a teljes BTC határidős piac kevesebb mint 2%-át jelenti.
Az első bizonyíték arra, hogy az 56 000 dollárra történő 19%-os esés helyi mélypontot jelentett, az, hogy az éles árfolyamváltozás ellenére nem történt jelentős likvidálási esemény.
Ha túlzott vásárlói tőkeáttétel lett volna a játékban, ami egy egészségtelen piac jele, akkor a nyílt érdeklődés a szeptember 7-én látotthoz hasonló hirtelen változást mutatott volna.
Az opciós piacok kockázati mutatója nyugodt maradt
Annak megállapításához, hogy mennyire aggódnak a professzionális kereskedők, a befektetőknek a 25%-os delta-ferdeséget kell elemezniük. Ez a mutató megbízható képet ad a „félelem és kapzsiság” hangulatáról, ha hasonló vételi és eladási opciókat hasonlítanak össze egymás mellett.
Ez a mérőszám akkor fordul pozitívba, ha a semleges eladási opciók prémiuma magasabb, mint a hasonló kockázatú vételi opcióké.
Ezt a helyzetet általában „félelem” forgatókönyvnek tekintik. Az ellentétes tendencia bikavágyat vagy „kapzsiságot” jelez.
A negatív 7% és pozitív 7% közötti értékek semlegesnek számítanak, tehát semmi rendkívüli nem történt a közelmúltbeli 56 000 dolláros támasz tesztje során. Ez a mutató 10% fölé szökött volna, ha a profi kereskedők és az arbitrázs kereskedők a piaci összeomlás nagyobb kockázatát észlelték volna.
A margin kereskedők még mindig longba mennek
A margin kereskedés lehetővé teszi a befektetők számára, hogy kriptovalutát vegyenek fel kölcsön a kereskedési pozíciójuk tőkeáttételéhez, így növelve a hozamot.
Például kriptovalutákat lehet vásárolni a Tether (USDT) kölcsönvételével és a kitettség növelésével. Másrészt a Bitcoin kölcsönvevők csak shortolhatnak, mivel az árfolyamcsökkenésre fogadnak.
A határidős ügyletekkel ellentétben a margin long és short között nem mindig áll fenn egyensúly.
A fenti grafikon azt mutatja, hogy a kereskedők az utóbbi időben több USDT-t vettek kölcsön, mivel az arány a november 10-i 7-ről a jelenlegi 13-ra nőtt. Az adatok bullish felé hajlanak, mivel a mutató 13-szorosával a stabilcoin kölcsönzésének kedvez, így ez tükrözheti a Bitcoin árfolyamának való pozitív kitettségüket.
A fenti mutatók mindegyike ellenálló képességet mutat a BTC árfolyamának közelmúltbeli esésével szemben.
Ahogy korábban említettük, a kriptóban bármi megtörténhet, de a származtatott adatok arra utalnak, hogy az 56 000 dollár vqlóban helyi mélypont volt.
Olvastad már? Ügyfelei 3%-át veszítette el a Binance a KYC miatt
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.