Az indiai, brazil és hongkongi válaszadók több mint fele 2021-ben vásárolt először kriptopénzt, például bitcoint.
A kriptopénz-tulajdonosok száma tavaly masszívan megnőtt, és egy új jelentés szerint a tulajdonosok közel fele világszerte 2021-ben vásárol először kriptót.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Gemini, a Cameron és Tyler Winklevoss által alapított kriptopénz-tőzsde 2021 novembere és 2022 februárja között 20 országban mintegy 30 000 válaszadót kérdezett meg, hogy képet kapjon a gyorsan bővülő kripto-ökoszisztémáról.
A vállalat a felmérés eredményeit a Cointelegraph-fal hétfőn megosztott „2022 Global State of Crypto” című jelentés részeként tette közzé.
A Gemini megállapításai szerint a kriptó elfogadása 2021-ben az egekbe szökött olyan országokban, mint India, Brazília és Hongkong, mivel a válaszadók több mint fele 2021-ben kezdett kriptóba fektetni.
Az ilyen válaszadók száma Indiában 54%-ot, Brazíliában és Hongkongban pedig egyaránt 51%-ot tett ki.
A világ más részein, Latin-Amerikában (LATAM) és az ázsiai és csendes-óceáni térségben (APAC) a válaszadók szintén aktívan vásároltak kriptót 2021-ben, a LATAM-ban a válaszadók 46%-a, az APAC-ban pedig 45%-a vásárolt először kriptót 2021-ben.
A jelentés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók 44%-a, Európában pedig 40%-a kezdett el befektetni 2021-ben.
A Gemini azt is megállapította, hogy az olyan országok, mint Indonézia és Brazília vezetnek a kriptopénz-befektetők lakosságon belüli arányát tekintve.
A jelentés szerint mind Brazíliában, mind Indonéziában a válaszadók 41%-a jelezte, hogy rendelkezik kriptovalutával, míg az Egyesült Államokban csak 20%, Ausztráliában 18%, Európában pedig 17%.
A jelentések szerint a kriptótulajdonosi arány olyan országokban is jelentősen magas, mint az Egyesült Arab Emírségek, Szingapúr és Izrael: az Egyesült Arab Emírségekben a válaszadók 35%-a, Szingapúrban a válaszadók 30%-a, Izraelben pedig a válaszadók 28%-a számolt be kriptótulajdonlásról.
Kriptopénz-tulajdonlás országonként. Forrás: Gemini
A jelentés a kriptó szabályozásával kapcsolatos bizonytalanságot és az oktatás hiányát is a kriptó tömeges elterjedésének két legnagyobb akadályaként említette.
A nem tulajdonosok körében az APAC régióban a válaszadók 39%-a, a LATAM régióban 37%-a, Európában pedig 36%-a mondta azt, hogy a kriptovalutával kapcsolatos jogi bizonytalanság létezik.
A Közel-Keleten a válaszadók 30%-a, az ázsiai és csendes-óceáni térségben 24%-a, Latamban pedig 23%-a jelezte azt is, hogy a kriptoadó-jelentések visszatartják őket a kriptóvásárlástól.
Ahogy arról korábban a Cointelegraph is beszámolt, a Gemini tavaly azt jósolta, hogy az amerikai kripto befektetők száma 2021-re majdnem megduplázódik.
Más felmérések szerint 2021-ben ennél jóval több új kriptobefektető lesz az országban.
A Huobi kriptotőzsde által januárban kiadott „Crypto Perception Report 2022″ szerint az Egyesült Államokban a kriptotulajdonosok mintegy 70%-a 2021-ben kezdett először befektetni olyan kriptovalutákba, mint a Bitcoin (BTC).
Olvastad már? A Defiance ETFs vezérigazgatója továbbra is bullish a bitcoint illetően
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!