Nemrég egy Loaded nevű kriptobálna 212 millió dollárnyi bitcoint utalt át gyorsan és szabadon. Ez valószínűleg egy felhívás volt a bankok részére, akik általában szabályozzák a nagy összegek utalását.
Olvastad már? Jobb átláthatóságat ígér a CoinMarketCap – Bitcoin- és Ethereum-blokkláncfelfedező érkezik
A kriptovilág mindig hemzseg a történésektől. A legújabb hírek szerint egy hírhedt „bitcoinbálna” hatalmas összegű kriptopénzt utalt egyetlen tranzakcióval.
„Loaded” egy régi vágású befektető, aki a BitcoinTalk-fórumon írt bejegyzéseiről lett híres. Loaded évek óta több mint 40.000 bitcoin tulajdonosa, amelyeket elég gyakran mozgat új címekre.
Ezúttal csupán 0,00074227 bitcoinért (3,93 dollár) utalt 211,9 millió dollárnyi cenzúramentes digitális pénzt a bitcoin blokkláncán.
2018 januárjában 40.000 bitcoint (435 millió dollár) utalt 0,0001 bitcoinért (1,09 dollár). 2018 októberében is csinált egy hasonló utalást, ekkor 194 millió dollárnyi bitcoint utalt csupán 10 dollárcentért.
Mostanáig sok vita volt arról, hogy a bitcoin és a másérmék (altcoin) alkalmasak-e nagy összegű utalások lebonyolítására.
Sok szkeptikus gondolja úgy, hogy a digitális valuták blokkláncai nem lesznek képesek leváltani a hagyományos banki rendszereket.
A korábban említett tranzakciók is azt bizonyítják, hogy bármelyik kriptofelhasználó közvetítők nélkül tud gyorsan, olcsón és közvetlenül bármekkora összeget utalni.
A kriptoközösség egyes tagjai azonban vitatják, hogy ezúttal is Loaded utalta-e a szóban forgó pénzt.
Az elemzők és kommentátorok azonban továbbra is azt hiszik, hogy ő lehetett, mivel az évek alatt senki más nem mozgatott ekkora összeget.
Loaded is a SegWit-címeket részesíti előnyben az olcsóbb tranzakciós költségek miatt
2018 januárjában 11.000 dollár körül állt a bitcoin árfolyama. Akkoriban Loaded 40.000 bitcoint utalt csupán 0,0001 bitcoinért (1,09 dollár).
Szembetűnő lehet, hogy tavaly óta drágultak a tranzakciós költségek. A bitcoin esetében ugyanis bár a felhasználók szabják meg, hogy milyen költséggel szeretnének utalni, a tranzakció gyorsaságát mégis befolyásolja a díj mértéke.
Az olyan hagyományos fizetési rendszerek, mint a MasterCard vagy a Visa fix összeget számolnak fel minden tranzakciónál, aha valaki a centralizált infrastruktúrájukat használja.
Loaded bitcoincíme egy kicsit egyedi. „bc1” -el kezdődik, amely azt jelenti, hogy ez egy Segregated Witness (SegWit)-cím.
A SegWit megemeli a bitcoin blokkméretének korlátját 1 MB-ról majdnem 4 MB-ra. Ez lehetővé teszi a bányászok számára, hogy egy blokkban több tranzakciót is fel tudjanak dolgozni, és több tranzakció kerüljön megerősítésre.
A SegWit-felhasználók számára ez olcsóbb tranzakciós költségeket jelent, emellett csökkenti a megerősítetlen tranzakciók készletét is, ahogy egyre több felhasználó és tárca vált SegWit-címekre.
Ebből is látszik, hogy a bitcoin miért egy „peer-to-peer elektronikus pénzrendszer.”
A rendszeren több százmillió dollár értékű tranzakciókat kezdeményezhetünk anélkül, hogy bárki beleszólhatna. Ezen felül egy tranzakció legfeljebb pár dollárba kerül.
Mi a baj a bankokkal?
Ha valaki besétál egy bankba, és fel szeretne venni 1 millió dollárt, akkor mindenképpen indokot kell rá adni.
Ilyenkor miért kérdezősködnek, ha akkor nem kérdeztek semmit, amikor beraktuk a pénzt?
Számos indoka lehet egy banknak, hogy megtagadják egy ekkora összeg kivételét. Az ügyfélnek számos feltételnek meg kell felelnie, mielőtt a bankok megengednék, hogy valaki ennyi készpénzt vegyen fel.
A bankok szükségessé tehetik, hogy az ügyfél személyesen is találkozzon az adóhatósággal, akik utána kielemzik, hogy mégis mire kell számára ennyi pénz.
Ha az adóhatóság engedélyezi a készpénzfelvételt, akkor az ügyfélnek gondoskodnia kell arról, hogy biztonsági személyzettel érkezik egy ekkora összegért. Sok esetben azt javasolják, hogy inkább csekként vegyenek ki ekkora összeget.
Ha valakinek készpénzre van szüksége, akkor mindenképpen a készpénzt válassza, és ne fogadja el a banki csekket.
A bankok azt is javasolhatják, hogy valaki pénzügyi képzésen vegyen részt, mielőtt kivenne egy ekkora összeget, ami teljesen nevetséges, mivel feltételezhető, hogy az ügyfél már rendelkezik valamilyen szintű pénzügyi ismeretekkel, ha egymillió dollárra van szüksége.
A bankok arra is kötelezik az ügyfélt, hogy ennyi készpénz felvétele előtt adjon tájékoztatást a banknak, mivel a páncéltermében általában nincs ennyi pénz.
Ezek a megkötések nem léteznek a kriptovilágban, ezért is jobbak a digitális valuták, mint a fiat pénzek, ha valaki nagy összegben szeretne pénzt küldeni.
Forrás: coinspeaker.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!