A PeckShieldAlert kiberbiztonsági cég szerint a kriptopénzek területén 2024 októberében körülbelül 20 hackertámadás történt, amelyek összesen 88,47 millió dollárnyi kárt okoztak.
A veszteségek nagy részét öt jelentős behatolás okozta, a legnagyobb kárt a Radiant Capital szenvedte el.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A legnagyobb októberi kriptohackek
A cég feltárta, hogy az októberi öt legnagyobb incidens között volt a Radiant Capital exploitja, ahol több millió kriptoeszköznek veszett nyoma.
Emellett egy valószínűleg az amerikai kormány által ellenőrzött pénztárca is veszélybe került, ami 20 millió dolláros veszteséggel járt a tulajdonosnak.
A Radiant Capital esete október 17-én történt, amikor az Ancilia Inc. blokkláncbiztonsági cég riasztást adott ki a BNB Chain protokoll okosszerződésének gyanús tevékenységéről.
Több on-chain biztonsági szakértő különböző becsléseket adott a veszteségre, a Spot on Chain 53 millió dollárra becsülte a végső értéket.
A platform az idén másodszor szenvedett el támadást; 2024 januárjában 4,5 millió dolláros veszteséget könyvelhetett el az okosszerződésekben lévő külön sebezhetőség miatt.
A jelentések szerint október 24-én egy másik nagy horderejű incidens történt, amikor bűnözők feltörtek egy valószínűleg az amerikai kormány által ellenőrzött kriptotárcát.
A tárca a 2016-os Bitfinex-hack során lefoglalt eszközöket tartalmazta, és 20 millió dollár tűnt el belőle. Az ismeretlen támadó azonban később mintegy 19,3 millió dollárt visszaadott a feltört tárcának.
Az Arkham Intelligence nyomon követte a pénzeszközök mozgását egy „0x348” kezdetű címre, amely olyan kriptovalutákat tartalmazott, mint USD Coin (USDC), Tether (USDT) és Ethereum (ETH).
Az EigenLayer esetében 5,7 millió dollárt loptak el, amit a HitBTC és Bybit tőzsdéken keresztül mostak tisztára. Az exploitot október 4-én hajtották végre.
Még több incidens
A Tapioca Foundation – egy decentralizált pénzügyi platform a BNB Chain-en – 4,7 millió dollárt veszített el egy social engineering támadásban.
Az eset során a hackerek egy kompromittált kulcsot használtak a projekt token-szerződésének ellenőrzésére, így végtelen mennyiségű USDO tokent tudtak mintelni.
Ezután 3 millió dollárt vontak ki az USDO/USDC likviditási pooljából az Uniswapon. Miután visszatámadtak, az alapítvány sikeresen visszaszerezte a több mint 2,7 millió dollár értékű, körülbelül 1000 ETH-t.
Egy másik decentralizált protokoll, a Sunray Finance esetében 2,86 millió dollárt loptak el, miután egy rosszindulatú okosszerződést az Arbitrum láncon egyetlen tranzakcióban frissítettek.
A támadó az Across-híddal finanszírozta a kezdeti pénztárcáját, 200 billió SUN tokent mintelt, majd USDT-re swapolta őket. Ez odáig vezetett, hogy a SUN összeomlott, és értéke 0-ra csökkent.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A finanszírozási ráta alapján a befektetők még bíznak az Ethereumban
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.