A 2024-es év legnagyobb kriptopénz-hackeléseként bontakozott ki a digitális határok újabb feltörése.
A PeckShield, egy blokklánc biztonsági cég jelentős hackelésről számolt be, amely a FixedFloat kriptopénz és fiat csereplatformot érinti.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A szolgáltatásból körülbelül 1728 Ethereum (ETH), körülbelül 4,85 millió dollár értékben, valamint 409 Bitcoint (BTC), körülbelül 21 millió dollár értékben szipkáztak el.
A támadás közvetlen vektora sajnos továbbra sem világos, mivel a platform pénztárcáit többféle módon is veszélyeztethették, például adathalász-támadással, social engineering támadással vagy egyszerűen egy olyan szerver vagy számítógép elleni támadással, ahol a pénztárcák hozzáférési adatait tárolják.
#PeckShieldAlert #FixedFloat was hacked, resulting in ~1,728 $ETH (worth ~$4.85m) and & 409 $BTC (worth ~$21m) stolen. The drainer already transferred most of the stolen $ETH to #eXch on #Ethereum pic.twitter.com/IZKbCclH8v
— PeckShieldAlert (@PeckShieldAlert) February 19, 2024
A tranzakciók egy végcélhoz – az Ethereum hálózatának „eXch” nevű tőzsdéjéhez – vezettek.
A támadók megpróbálják az ellopott eszközöket más valutákká vagy kriptopénzekké alakítani, így még nehezebbé téve azok nyomon követését és visszaszerzését.
Azonban ha nem használnak keverési megoldásokat, a pénzeszközök könnyen nyomon követhetők.
A behatolás következményei messzire nyúlnak
A központosított csere megoldások kényelmes módját jelentik a pénzeszközök különböző hálózatok közötti mozgatásának, a különböző típusú eszközök cseréjének vagy akár a digitális valuták birodalmába való belépésnek. A most látott támadással szemben azonban senki sincs védve.
A vizsgálat folytatásával a tőzsdéknek és a pénztárcaszolgáltatásoknak a hasonló incidensek megelőzése érdekében erősíteniük kell a biztonsági protokolljaikat.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
A hatóságok és kiberbiztonsági szakértők valószínűleg szorosan együttműködnek a tranzakciófa dekódolásán, azzal a céllal, hogy visszaszerezzék az ellopott pénzeszközöket.
Amint azt a hasonló esetek megmutatták, még a tranzakció anonimitása sem védi meg a hackereket, és a pénzeszközök rendeltetési helyét nagy valószínűséggel fel fogják deríteni.
Olvastad már? Ausztria és a szomszédos országok egyre inkább támogatják a kriptókat
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.