Egy új Bloomberg jelentés szerint közel 100 milliárd dollárnyi illegális pénz áramlott át a kriptopiacon 2019 óta. Ez azonban még mindig csak töredéke az illegális USD használatnak.
Stablecoinok és centralizált tőzsdék
A jelentés rámutat, hogy a bűnözők egyre inkább stablecoinokat használnak, amelyek most a legnépszerűbb módszerré váltak az illegális tranzakciók lebonyolítására a kriptopiacon.
Ezeknek a gyanús pénzeknek több, mint a fele centralizált tőzsdéken, például a Binance-en vagy a Coinbase-en végzi.
Kim Grauer, a Chainalysis kutatási igazgatója elmondta, hogy a nyomkövetés egyre nehezebb a pénzmosási technikák növekvő kifinomultsága miatt, mivel a bűnözők folyamatosan alkalmazkodnak és új tokeneket keresnek a lebukás elkerülése és a pénz sikeres mozgatása érdekében.
A Chainalysis továbbá megjegyezte, hogy a stablecoinok, amelyek célja az érték stabilitásának megőrzése, és gyakran az amerikai dollárhoz vannak kötve, valamint a centralizált tőzsdék, amelyek ügyfélvagyonokat tartanak, mára kifejezetten vonzó célpontokká váltak a bűnözők számára.
Ezeket a platformokat használják arra, hogy az illegális pénzeket legitim tranzakciókkal keverjék, így elleplezzék azok eredetét.
A Chainalysis azt is megállapította, hogy az illegális pénzek, amelyek a darknet piacokról, csalásokból, zsarolóvírusokból és rosszindulatú szoftverekből származnak, legnagyobb arányban öt tőzsdén koncentrálódnak, bár a konkrét neveket nem hozták nyilvánosságra.
Lenyűgöző! Most lássuk az USD-t!
Az illegális kriptopénz-forgalom növekedése arra késztette a világ szabályozóit, hogy szorosabban vizsgálják a kriptoipart.
Bárcsak ugyanezt tennék a hagyományos pénzügy szereplőivel is! Például a legnagyobb kereskedési volumenű tőzsde, a Binance, amerikai felügyelet alatt áll, miután 4,3 milliárd dolláros büntetésben egyezett ki az Igazságügyi Minisztériummal.
A Bloomberg szerint a szigorúbb szabályozások és a tőzsdék fokozott figyelme csökkentették a gyanús pénzek beáramlását a tőzsdékre, amely mostanra a korábbi havi közel 2 milliárd dollárról körülbelül 780 millió dollárra esett vissza.
Ennek ellenére a Chainalysis megfigyelte, hogy több köztes digitális pénztárca is megfigyelhető a tőzsdékre irányuló utalások esetén, amelyek követik az ügyfélazonosítási szabályokat, amelyek segítenek elrejteni a pénz eredetét és elkerülni a lebukást.
Ezeknek a rendszereknek a leküzdésére a nyomozók viselkedéselemzést és mintafelismerő eszközöket használnak, hasonlóan a hagyományos bankok által használtakhoz, hogy megakadályozzák az illegális tevékenységeket.
A probléma az, hogy ezek az eszközök nem működnek túl jól. Becslések szerint a világ ellegális pénzmozgásának az aránya megfelel globális GDP legalább 2%-ának.
Ez most évi 1,8 billió dollár, összesen ennyi a világ feketepiaci pénzforgalma. Ennek 60%-a USD használatával zajlik, mivel az USD-készlet nagyjából 60%-a a világ teljes pénzkészletének.
Ez évi 1080 milliárd dollár, és az ’19 óta eltelt öt év alatt 5400 milliárd dollár illegális USD tevékenység. Hupsz. Álszentségtől bűzlik a történet.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Mikor vezetik be a bankok esetében?
Kim Grauer, a Chainalysis munkatársa kiemelte ezeknek az új eszközöknek az alkalmazását, ahogy a kriptovaluták egyre inkább integrálódnak a pénzügyi rendszerbe, egyre hétköznapibbnak számítanak.
A kihívások ellenére a mintafelismerés és a viselkedéselemzés használata ígéretesnek tűnik az illegális pénzforgalom növekvő problémájának kezelésében.
Jelenleg a teljes kriptopiaci kapitalizáció 2,07 billió dolláron áll, amely lényegesen alacsonyabb az első negyedévében mért 2,7 billió dollárhoz képest. Ez alig több, mint az éves illegális dollár-forgalom.
Olvastad már? A SEC vs. Kripto – Két egymást követő győzelem a kripto ökoszisztéma számára
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
A Kriptoworld.hu nem támogatja és nem vállal felelősséget az ezen az oldalon található tartalom, pontosság, minőség, reklám, termékek vagy egyéb anyagok tekintetében. Az olvasóinknak javasolt saját kutatást végezniük, mielőtt bármely említett céggel kapcsolatba lépnének. Felhívjuk figyelmed, hogy a bemutatott információk nem tekinthetők jogi, adózási, befektetési, pénzügyi vagy egyéb tanácsadásnak, és nem értelmezhetők annak. Az ezen az oldalon található semmilyen tartalom nem minősül a Kriptoworld.hu vagy harmadik fél szolgáltató általi felhívásnak, ajánlásnak, jóváhagyásnak vagy ajánlatnak kriptoeszközök vagy más pénzügyi eszközök vásárlására vagy eladására. A kriptoeszközök magas kockázatú befektetések. Mérlegeld, hogy megérti-e a pénzedet kockáztatni. Az itt szereplő tartalmat semmiképpen sem szabad befektetési tanácsadásként kezelni. A Kriptoworld.hu nem tehető felelőssé közvetlenül vagy közvetetten az ezen az oldalon bemutatott tartalom, termékek vagy szolgáltatások használatából vagy azokkal kapcsolatos megbízhatóságból eredő károkért vagy veszteségekért. A témában javasoljuk saját cikkünket, ami ide kattintva érhető el.