A CipherTrace által közzétett adatok szerint 2018-ban durván 1,7 milliárd dollárnyi kriptopénz végezte csalók kezében.
Olvastad már? A piac összeomlása ellenére egyre szaporodnak az amerikai bitcoinautomaták
Ebből több mint 950 milliót kriptotőzsdékről loptak el, amely több mint háromszorosa a 2017-es adatokhoz képest.
725 millióért Ponzi-rendszerek, exit-scamek, valamint komolytalan ICO-k felelnek.
SIM-swapping
A CipherTrace elárulta, mely támadásokat tartja a legnagyobb fenyegetéseknek. A listán első helyen végzett a SIM-swapping, amely a személyesadat-lopás egyik fajtája.
Lényege, hogy a csaló átveszi az áldozat telefonszáma feletti irányítást, azt pedig általában a kétlépcsős bejelentkezésekhez (2FA) használja fel. Ilyen támadásokról korábban már mi is beszámoltunk.
Kriptodusting
További veszélyforrás közé tartozik a kriptodusting is. A támadók ezzel a módszerrel a bűncselekmény nyomait szeretnék eltüntetni azáltal, hogy a megszerzett pénzt véletlenszerű kriptocímek között osztják szét.
Lehet, hogy ez első ránézésre örömre ad okot, ennek ellenére annyira mégsem mondható szerencsésnek a fogadó. A kis összegek ugyanis kétes forrásból származnak, így tehát nem kérdés, hogy milyen problémákat okozhatnak ezzel.
A cím legalábbis valamilyen kriptomixerrel vagy bűntárcával kerül összeköttetésbe. És hogy ebből milyen hasznot hajtanak? a válasz: ingyen marketing.
A tokenek például tartalmaznak valamilyen hírt (reklámot), amely arra buzdít, hogy valamilyen kriptomixert vagy más szolgáltatást használj.
Míg egy Google-hirdetés akár több ezer dollárba is kerülhet, addig egy ilyen propagandához egyetlen satoshi is elég, hogy megszólítsanak.
Legyetek hát mindig résen, hisz a csalók folyamatosan újabb és jobb módszereket dolgoznak ki.
Forrás: kryptomagazin.sk
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép estéd!