A 60 ezer dolláros árfolyam elérése egy újabb rekordot jelentett a BTC számára, hiszen sosem volt még olyan hónap, amely során ekkora mértékben erősödött.
A grafikon havi nézete egy hatalmas zöld gyertya, amely 20 ezer dolláros emelkedést mutat.
Unreal…Feb 2024 printed a $19.84k #Bitcoin candle, the largest monthly USD increase in history.
This added $390B to the #Bitcoin market cap…
Up a remarkable 47%. pic.twitter.com/bCXeKd9Uot
— _Checkɱate 🟠🔑⚡☢️🛢️ (@_Checkmatey_) March 1, 2024
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Százalékos mértékben nézve ez a második legerősebb hónap, mivel most februárban 43,55%-ot növekedett az árfolyam. Ekkora mértékben utoljára 2020 decemberében, az előző felezési ciklusban ralizott.
A bikák most egyértelműen nyeregben érezhetik magukat, főleg, hogy dollár értékben számolva teljesen új rekord született meg a havi 19840 dolláros emelkedéssel.
A kereskedők és a kriptoközösség körében sokak számára szinte hihetetlen ez az eredmény.
A Glassnode adataiból látható, hogy az eddigi nagy ralik sem eredményeztek ekkora mértékű növekedést, egyik bikapiac során sem.
A BTC összesített piaci kapitalizációja így 390 milliárd dollárral nőtt meg ebben az időszakban.
Összehasonlításképpen, a 20 ezer dolláros árfolyamot 2017 decemberében érte el a BTC árfolyama, és utána éveken keresztül egyfajta mítikus csodaként tekintettek rá a felhasználók, mivel egy évtized kellett ahhoz, hogy ezt elérje az árfolyam.
Ezután évekig nem emelkedett ilyen magasra az ár.
52 ezer dollárra várva
A kereskedők most egészen más árszintekben gondolkodnak, és jelenleg az 52 ezer dolláros árfolyamot figyelik sokan, hiszen egyelőre ez számíthat erős támasznak, ha az ár lefelé indulna meg innen.
A havi zárások alkalmával a piac sokszor megvadulhat, és megnő a volatilitás, így a kereskedők általában aggodalommal várják ezeket a napokat.
A tőzsdei order bookokból ráadásul most az látszik, hogy nincsen túl sok vételi megbízás ezeken az alacsonyabb szinteken.
A Binance esetében azt látjuk, hogy a legnagyobb likviditás az 59 ezer dolláros szintnél van, legalábbis erre jutottak a Material Indicators elemzői, a csapat vezetője, Keith Alan elmondása alapján.
„Az elmúlt 24 órában január óta a legnagyobb átrendeződést láthatjuk a tőzsde order bookjaiban. Senki sem számított arra, hogy a havi gyertya 49% lesz, és 64 ezer dollárig ugrik az ár, ahogyan arra sem, hogy ezután 58 ezerig szúr le. Az ETF-ek 8 milliárd dollár értékben vásároltak be, és 60 ezer fölé vitték az árat. Ezt senki se hitte volna.”
Ahogyan arra Alan is rávilágít, a spot piaci BTC ETF-ek kibocsátói hatalmas mértékben vásárolják a kriptopénzt, és egyre újabb rekordokat állítanak be.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
A cikk írása pillanatában a BTC árfolyama 61 ezer dollár környékén mozog, és a havi zárás után is egyelőre úgy tűnik, hogy stabilan tartja a helyzetét.
Olvastad már? Kihagytad a Bitcoin kitörését? Ezek az altcoinok fognak legközelebb emelkedni!
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.