Egy milliomos Bitcoin-befektető öt kincsesládát rejtett el az Egyesült Államokban, amelyekben összesen 2 millió dollár értékű vagyont rejtett el a kincsvadászok számára. A megtaláláshoz azonban meg kell venniük a könyvét.
Jon Collins-Black, aki egész életében a fantasy regények és játékok rajongója volt, a korai Bitcoin-befektetései egy részét – amelyek a mai átlagos BTC árfolyamon számolva mintegy 2 millió dollárt érnek – arra használta fel, hogy öt, az Egyesült Államokban elrejtett kincsesládát töltsön meg.
Térképen rejtette el kriptovagyonát a milliomos befektető
A korai Bitcoin-korszak kriptopénz-befektetője aukciókon gyűjtötte be az egyedülálló zsákmányokat.
Sőt, elmondása szerint a kincses dobozok ritka Pokémon-kártyákat, történelmi hajótörésből származó tárgyakat, sportemléktárgyakat, valamint aranyat és nemesfémeket tartalmaznak.
„Olyan voltam, mint egy gyerek az édességboltban” – mondta.
Collins-Black elmondta, hogy részben az amerikai légierő veteránja és különc műgyűjtője, Forrest Fenn által indított kincsvadászat inspirálta.
Collins-Blackhez hasonlóan ő 2010-ben saját maga adott ki egy könyvet a kincsvadászat népszerűsítésére, „The Thrill of the Chase: A Memoir” címmel.
Ez a vadászat egyetlen ládára irányult, amely aranyrögöket, ritka fémérméket, értékes ékszereket és drágaköveket tartalmazott.
A szerencsés kincsvadászok, akik sikeresen megtalálják a kincsesládák egyikét, pénzhez juthatnak. Viszont csak akkor, ha a megtalálásra fordított pénzük kevesebb lesz a láda értékénél.
Gondoljatok rá úgy, mint a SETI képletére, amely a más bolygókon található intelligens élet megtalálásának valószínűségére vonatkozik.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Matematikai számítások
Könyve november 2024 óta kapható keménykötésben az Amazonon 47,44 dollárért. De a Collins-Black kincsre való vadászatra fordított idő és energia lesz az, ami igazán sokba fog kerülni a fejvadászoknak.
Csak 2020-ban sikerült egy kincsvadásznak megoldania a vadászatot, és megtalálni Forrest Fenn kincsét.
A Fenn által indított vadászat tíz éve alatt számos sikertelen kísérlet történt az arany és más nyeremények megtalálására. 2016 és 2020 között öt ember még meg is halt egy furcsa balesetekben, miközben állítólag a Fenn-kincset keresték.
Egy ilyen jellegű kincsvadászat nagyon szórakoztató a blokkláncszektor számára, mert az eljárás nagyban hasonlít a Bitcoin alapprotokolljához, amely biztosítja a pénzt a hálózaton és kezeli a tranzakciós megbízásokat.
Annak érdekében, hogy a villamosenergia-költséget egy teljes decentralizált számlakönyv nyilvánosan ellenőrizhető állapotához lehessen kötni, a Bitcoin megköveteli a BTC-bányászó számítógépektől, hogy az SHA-256 hashing algoritmuson keresztül ellenőrizve a rejtvényeket, kitaláljanak egy véletlen számot.
A kincsvadászokhoz hasonlóan csak egy találja meg a helyes számot, és nyeri meg a Bitcoin jutalmat. De ha ez megtörténik, a bányász ezt a jutalmat az áramköltségek fedezésére használhatja, és általában marad még egy kis nyereség, amit megtarthat.
A CoinWarz december 3-án, kedden lekérdezett adatai szerint a jelenlegi 390 terahashes másodpercenkénti bányászsebességgel számolva 8,66 dollárnyi villamos energia egy Bitcoin-bányászgépen keresztül történő futtatása 22,48 dolláros átlagos bányászati bevételt eredményez.
Ez 59%-os marginális megtérülést jelent minden egyes egységnyi alkalmazott villamos energiáért.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Bitcoin ETF-ek túlszárnyalták Satoshi tartalékait – Veszélyes jel vagy a jövő útja?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.