Az Ethereum Alapítvány bejelentette, hogy több mint 2 millió dollár értékben támogatja a Serenityt, az Ethereum régóta várt skálázási fejlesztését.
A svájci székhelyű nonprofit szervezet hétfőn elmondta, hogy a támogatásokat a Protocol Labs kutatólaborral és az Ethereum-központú ConsenSys „kockázati tőkestúdióval” indítják, hogy kiosszák a több mint 2 millió dollár értékű ösztöndíjat.
Approaching Serenity: Announcing Ethereum Foundation and Co-Funded Grants!https://t.co/ImJ3MrHre3
— Ethereum (@ethereum) August 26, 2019
A pénzt olyan projektek megsegítésére alkalmazzák, amelyek segítenek a Serenity saját proof of stake blokkláncának, a „Beacon Chain” közelgő indulásában.
Az elmúlt hónapok során a hét kedvezményezett összesen több mint 2,46 millió dollár támogatásban részesült.
A kulcsfontosságú startupok között találjuk a Sigma Prime, Status és Prysmatic Labs cégeket, melyek az Ethereum Alapítvány szerint „jelenleg több kliensű tesztnetek futtatásával vannak megbízva a Serenity számára.”
A kedvezményezettek között az alábbi cégeket találjuk:
- Harmony: 189 000 dollár a Beacon Chain fejlesztésére
- Prysmatic Labs: 725 000 dollár a Prysm kliens fejlesztésére
- Sigma Prime: 485 000 dollár a Lighthouse kliens fejlesztésére
- Status: 500 000 dollár a Nimbus kliens és 150 000 dollár a nim-libp2p fejlesztésére
- Whiteblock: 184 000 dollár az ETH 2.0 hálózat tesztelésére és a tesztnet támogatására
- Dmitry Khovratovich : 10 000 dollár a Legendre Polynomials és Functions cikkekért
- Chainsafe: 217 500 dollár az ETH2.0 „Lodestar” kliens fejlesztésére
Vitalik Buterin: az Ethereum „majdnem megtelt”
Az ETH2.0 indulását sokan várják, mivel így az Ethereum visszaszerezheti helyzetét, mint a vezető okosszerződés-platform.
A befektetők számára az ETH2.0 lehet a megváltás ahhoz, hogy az ether megtartsa helyzetét, mint a második legnagyobb kriptopénz.
Még a gyorsan intézményesedő befektetői alap ellenére is pocsékul teljesített az ether a bitcoinnal szemben, a múlt év során 54,6%-ot esett az árfolyama a vezető kriptopénzhez viszonyítva.
Ennek ellenére az Etherumot nagyon sokan használják, és továbbra is ez a vezető okosszerződés platform. Azonban a protokollt jelentősen hátráltatják a skálázódási problémák, másodpercenként 15 tranzakciós sebességével.
A centralizált adatbázisok ezzel szemben másodpercenként több ezer tranzakcióra is képesek.
A múltban ez a korlátozás hatalmas mértékben megdobta a tranzakciós költségeket és a megerősítéshez szükséges időt, amely jelentősen korlátozza a platformot abban, hogy több millió felhasználó „világszámítógépe” legyen.
Vitalik Buterin, az Ethereum társalapítója a múlt héten azt mondta, hogy a hálózat már a határait feszegeti. A Star Ethereumnak azt nyilatkozta, hogy „majdnem megtelt”, ami korlátozza a nagy entitásokat a csatlakozásban.
Vitalik elmondta:
„A skálázhatóság továbbra is jelentős probléma, mivel az Ethereum blokklánca majdnem tele van. Ha egy nagy szervezet vagy, akkor nemcsak, hogy megtelhet, de mindenki mással is versenyezned kell a tranzakciókért. Jelenleg is drága és akár ötször ennyibe is kerülhet miattunk. Ez okot adhat rá, hogy ne csatlakozzanak, de a skálázhatóság fejlesztésével ezen sokat lehet segíteni.”
Az ETH2.0 segítségével a hálózat akár másodpercenként több millió tranzakcióval is elbírhat olyan másodrétegű megoldásoknak köszönhetően, mint a Sharding és a Plasma.
Az ilyen javításokkal az Ethereum lehet a válasz az olyan nagy erőforrás-igényű decentralizált alkalmazásokra, mint a Microsoft ötlete egy Ethereum alapú gépi tanulási rendszerre. Ez tovább növelheti a rendszer jelentőségét a vállalati felhasználók körében.
Az Ethereum hátrányai ellenére, továbbra is ezt a protokollt alkalmazza a legtöbb vállalat az okosszerződés-platformok közül. Az Ethereum felhasználói között olyan óriáscégeket találhatunk, mint a MetLife, Ubisoft, JPMorgan és az IBM.
Olvasd el: A Binance bejelentette kriptokölcsön-szolgáltatásának elindítását
Már csak az a kérdés, hogy az Ethereum meg tudja-e tartani helyzetét, az olyan vetélytársakkal szemben, mint az EOS és a TRON.
Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂