A hírhedt Blockchain Bandita ismét reflektorfénybe került, miután közel két év csend után áthelyezett 172 millió dollár értékű, ellopott Ethereumot.
A hacker, aki 2016 és 2018 között gyenge privát kulcsok feltörésével 51.000 ETH-ot halmozott fel, most egy multisig pénztárcában konszolidálta az összes megszerzett kriptopénzt.
Újratervezés
ZachXBT, a népszerű blokklánc-nyomozó szerint az áthelyezés december 30-án történt.
A hacker tíz különböző pénztárcából helyezte át a vagyonát egy új címre, körülbelül 5000 ETH-os tranzakciós adagokban, mindezt mindössze 24 perc leforgása alatt.
Ezt megelőzően a lopott Ethereum az érintett pénztárcákban pihent 2023. január 21. óta.
Ez azonban nem az első alkalom, hogy a Blockchain Bandita aktívan tevékenykedett, hiszen ugyanezen időszak környékén 470 Bitcoint is áthelyezett.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Hogyan lehet Ethereumot lopni?
Joggal merülhet fel a kérdés, hogy valaki hogyan találhatja el mások privát kulcsait, mintha lottószámokat sorsolna.
Nos, ez a hacker a gyenge privát kulcsok kihasználásával közel 45.000 ETH-ot zsákmányolt.
Ahogy egy 2019 áprilisi jelentés rámutatott, a szakértők 732 gyenge privát kulcsot azonosítottak az üggyel kapcsolatban, amelyek közel 49.060 tranzakcióhoz kötődtek.
A módszert „Ethercombing„-nak hívják. Ez gyakorlatilag véletlenszerű privát kulcsok brute force-alapú generálását jelenti, miközben hibás kódokra és megbízhatatlan véletlenszám-generátorokra vadásznak.
Anonimitás
Minden tevékenysége ellenére a Blockchain Bandita valódi személyazonossága továbbra is rejtély.
Egyes szakértők, például Adrian Bednarek kriptoelemző szerint akár egy állami szereplő is állhat a háttérben, és Észak-Koreát említik potenciális gyanúsítottként.
Ha valaki azt hinné, hogy ez csupán elszigetelt eset, az téved. 2024-ben a kriptovalutákat érintő hackerek összesen 2,3 milliárd dollárt loptak el 165 jelentős incidens során, ami 40%-os növekedést jelent az előző évhez képest.
Az on-chain biztonsági cég, a Cyvers szerint ezeknek az eseteknek a többsége hozzáférés-kezelési hibákra vezethető vissza.
Ezek a sebezhetőségek önmagukban 1,9 milliárd dolláros veszteséget okoztak a centralizált tőzsdéken és letétkezelő platformokon.
Olvastad már? A Bitcoin árfolyam válság küzöbén? Peter Brandt szerint 78.000 dollárig eshet
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.