17 millió dollárt kapnak vissza a Bitconnect károsultjai

-

Bitconnect a bedőlt piramisjáték áldozatai számára 17 millió dollárt juttatnak vissza a büntetőeljárást intéző hatóságok.

Az USA Igazságügy-minisztériuma elmondta, hogy több, mint 40 országból azonosítottak közel 800 károsultat, és közöttük most 17 millió dollárnyi összeget osztanak szét.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Erre a San Diego körzeti bíróság utasítása alapján kerül majd sor.

A Bitconnect a különösen nagy összegű kriptós csalások közé tartozik, világszerte sok ezer spekulánst sikerült megkárosítaniuk, kicsalni tőlük a pénzüket.

2021 szeptemberében az egyik amerikai promóter, Glenn Arcaro kapott börtönbüntetést csalás miatt.

Arcaro a társaival együtt szervezte be az átverhető felhasználókat, kereskedési robotok és hitelezési programok segítségével szerezhető nyereség ígéretével.

A Bitconnect tőzsdét és az ICO-t, mint jövedelmező lehetőséget mutatták be.

Az általuk ismételgetett marketingszöveg szerint a befektetett pénzt különböző kriptotőzsdéken forgatják meg, és az ezekből származó haszon kerül a felhasználókhoz.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A hozamot ráadásul garantált nyereségként emlegették. A Minisztérium szerint viszont az egész egy tankönyvbe illő csalásként működött.

„A valóságban a Bitconnect egy egyszerű piramisjáték volt, a korábbi belépőket az új befizetők pénzével fizették ki. A pénz 15%-a viszont egy elkülönített számlára ment, amely kifejezetten az alapítók, és a népszerűsítést végző promóterek zsebébe vándorolt ezután.”

Arcano, mint amerikai lakos, 38 hónapos börtönbüntetést kapott. A saját bevallása alapján nagyjából 24 millió dollárt szerzett a Bitconnectben való részvételével.

A Minisztérium elmondta, minden lefoglalt pénz visszakerül azokhoz, akik befizették, vagy egyszerűen lefoglalja az állam, magának.

Tavaly novemberben állami aukció során 54 millió dollárnyi lefoglalt tokent akart eladni a Minisztérium.

A csalás alapítója, Satish Kumbhani tavaly februárban lett megvádolva, mint a piramisjáték kulcsszereplője, aki az egész, 3,4 milliárd dolláros kárt okozó csalást kitalálta.

Mivel Kumbhani indiai állampolgár, így az indiai hatóságok is eljárást indítottak ellene.

Viszont ha az USA-ban ítélik el, akkor akár 70 év letöltendő börtönbüntetést is kaphat.


Olvastad már? Kereskedés a „Cup and Handle” alakzattal

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: Marco Verch

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Így reagált a bitcoin és az ethereum árfolyama az amerikai CPI-adatokra

A legutóbbi USA fogyasztói árindex (CPI) jelentés 0,4%-os növekedést jelzett decemberben, így az éves inflációs ráta 2,9%-ra emelkedett. Ez az emelkedés, amelyet elsősorban az emelkedő...

A Bitcoin-nak 102.000 dollárt kell támogatássá alakítania, hogy megakadályozza a 90.000 dolláros visszahúzódást

Vendégbejegyzés A Bitcoin árfolyam Donald Trump amerikai elnöki beiktatása után a lélektanilag kulcsfontosságú 100.000 dolláros szint alatt maradhat, egy bizonyos árszintet pedig különösen nehéznek bizonyul áttörni. Mivel...

Bonk (BONK) árfolyam elemzés 01.18.

Prémium Bonk (BONK) A mémcoin piac erős emelkedő fordulatot tapasztalt, mivel a Bitcoin árfolyama ma sikeresen tartja értékét a 100 ezer dolláros határ felett. Miközben az olyan top...

Egyszerűbbé válik a kriptovaluták adózása az Egyesült Államokban

A CNN szerint 2025-től kezdődően a kriptotranzakciókat harmadik félnek történő jelentéstételi kötelezettség alá vonják, ami azt jelenti, hogy az ilyen tranzakciókról szóló információkat elküldik az...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.