A Bitcoin (BTC) a legnagyobb tőzsdei kiáramlást tapasztalta szeptember közepe óta, ami a fokozott vásárlási aktivitás egyik legfontosabb jele, mivel a befektetők kivonják BTC-jüket a tőzsdékről a privát tárcákba.
Ez az adat akkor érkezik, amikor a BTC kevesebb, mint 10%-kal az eddigi legmagasabb szintje alatt mozog, ami optimizmust kelt a piacon.
A tőzsdei kiáramlásokat gyakran tekintik bikás indikátornak.
A Bitcoin tőzsdei kiáramlások felhalmozódást jeleznek
A CryptoQuant adatai szerint október 22-én több mint 15.000 bitcoint vontak ki a tőzsdékről, ami több mint egy hónapja a legnagyobb egynapos kiáramlást jelenti.
Ha jelentős mennyiségű BTC kerül ki a tőzsdékről, az általában azt jelzi, hogy a befektetők bíznak a jövőbeli ármozgásokban.
Ez a váltás azt tükrözi, hogy az eszközöket hosszú távon kívánják megtartani, mivel a BTC közelít a történelmi csúcsához közeli fontos ellenállási pontokhoz.
A tőzsdei kiáramlások mintája egyre inkább kirajzolódott, ahogy a BTC árfolyama folyamatosan 67.000 dollár fölé emelkedett.
Az emelkedő árakhoz igazodó kivonások egyértelműen jelzik, hogy a piacon bikás hangulat alakul ki.
Ez a felhalmozási tendencia gyakran megelőzi a rally-kat, mivel a kevesebb BTC a tőzsdéken csökkentheti az eladási nyomást, ami támogatja a potenciális árkitörést.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Az Open Interest fokozott spekulatív aktivitást mutat
A tőzsdei kiáramlásokkal párhuzamosan a Bitcoin határidős kontraktusokban lévő Open Interest 20,3 milliárd dollárra emelkedett, ami a spekulatív aktivitás megugrására utal.
Az Open Interest az aktív derivatív kontraktusok összértékét jelenti. Amikor a kiáramlással együtt emelkedik, az gyakran hosszú távú befektetői felhalmozódást és rövid távú spekulatív pozícionálást egyaránt jelent.
Ez a folyamat azt jelzi, hogy a kereskedők felkészülnek a lehetséges áringadozásokra, akár fedezeti pozíciókkal, akár további emelkedésre fogadva.
A magas Open Interest azonban jelezheti a közelgő volatilitást is. Bármilyen gyors ármozgás kiválthatja a tőkeáttételes pozíciók likvidálását, ami hullámzó hatást vált ki a piacon.
Ez a tevékenység gyakran vezet rövid távú áringadozásokhoz, még az általános bikás hangulat közepette is.
A Bitcoin árfolyama a legfontosabb ellenállási szintekhez közelít
A Bitcoin a cikk megjelenésekor 66.900 dollár körül mozgott, közeledve egy olyan ellenállási szinthez, amelynek áttörése további emelkedés előtt nyitná meg az utat.
A Chaikin Money Flow (CMF) mutató, amely a tőke be- és kiáramlását méri, 0,13-on állt, ami pozitív lendületet jelez, mivel a tőke a Bitcoinba áramlik.
A kereskedők szorosan figyelik ennek az ellenállási szintnek az áttörését, mivel ez potenciálisan erős ralit indíthat el.
A megnövekedett Open Interest óvatosságra intő jelként szolgál, ami arra utal, hogy fokozott volatilitás lehet a láthatáron.
Ha a Bitcoin-nak sikerül túllépnie ezen az ellenálláson, az jelentős emelkedő trendhez vezethet.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Tompított letétkezelési álláspontján Michael Saylor, miután komoly kritikákat kapott
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.