129 millió dollár visszatért: Miért adta vissza a csaló a kriptopénzt?

Egy felhasználó története, aki véletlenül 129 millió dollárnyi USDT-t küldött el egy adathalász címre, majd csodával határos módon visszakapta az összes pénzt, példátlan esemény a kriptovilágban.

Az esetet a Wu Blockchain jelentette, és rámutat a kriptovaluták használatával járó kockázatokra, miközben egy rendkívüli helyreállítási esetet is bemutat.

kripto
Forrás: X

Hogyan történt az eset?

A veszteség egy félreértésből adódott: a felhasználó véletlenül egy olyan hamisított tárcacímet másolt be, amely szinte teljesen megegyezett a valódi címével.

Ez az adathalász módszer gyakran alkalmaz olyan tárcacímeket, amelyek kis eltérésekkel hasonlítanak az eredeti címre, így tévesztve meg a felhasználót, hogy a rossz címre küldje pénzét.

A csaló szokatlan lépései

A történet különleges fordulata, hogy az elkövető önként visszautalta az ellopott összeget.

Az átutalás után egy órával a pénz 90%-át már visszafizette, a fennmaradó 10%-ot pedig négy órán belül térítette meg.

Ez a ritka lépés meglepetést keltett a kriptovaluta közösségben. Egyesek úgy vélik, hogy a csaló tartott attól, hogy az ügy nagy nyilvánosságot kap, és emiatt elkapják.

Mások szerint az elkövető el akarta kerülni, hogy tárcáját a nagyobb platformok, például a Binance, feketelistára tegyék.

Tanulságok a kriptovaluta felhasználók számára

Ez az eset rávilágít a kriptovaluta világában rejlő kockázatokra, még a jól ismert platformokon is. Az ilyen helyzetek elkerülése érdekében a felhasználóknak érdemes:

  • Kétszer is ellenőrizniük a tárcacímeket minden tranzakció előtt.
  • Elkerülniük az ismeretlen vagy megbízhatatlan forrásokból származó címek másolását.
  • Nagyobb összegek esetén ellenőrző rendszerekkel rendelkező platformokat használni.

Ritka eset egy kíméletlen környezetben

Ez az eset a helyreállítás ritka példája a kriptovaluták gyakran kíméletlen világában. Bár az elkövető motivációi homályban maradnak, az eset rávilágít a biztonsági intézkedések fontosságára és a kriptovaluta tranzakciók körültekintő kezelésének szükségességére.

Az, hogy a csaló miért döntött úgy, hogy visszautalja az összeget, továbbra sem ismert, de ez az egyedülálló helyreállítás emlékeztet arra, hogy a digitális eszközökkel kapcsolatos tranzakciók mindig kockázatosak, és a fokozott elővigyázatosság elengedhetetlen.

Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on

Olvastad már? A Trump Media felvásárolhatja a Bakkt tőzsdét

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Michael Saylor szerint legfőbb ideje, hogy a USA megszerezze a teljes bitcoinkészlet 20%-át

Michael Saylor, a Strategy (korábban MicroStrategy) alapítója arra ösztönzi az Egyesült Államokat, hogy szerezze meg a teljes bitcoin-készlet 20%-át, biztosítva ezzel jövőbeli dominanciáját. Egy nemrégiben tartott...

Ezt tudjuk eddig a Bybit 1,4 milliárd dolláros hackjéről és a Lazarus érintettségéről

A Bybit 1,4 milliárd dolláros Ethereum-hackjét állítólag a hírhedt Lazarus csoport hajtotta végre. Ahogy várható volt, ez tömeges pénzkivonást indított el, a befektetők menekülni kezdtek...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.